Портал Українця
http://vox.com.ua

06.05.2006, 11:26

XV міжнародний фестиваль кобзарського мистецтва в Криму

Міжнародний фестиваль кобзарського мистецтва «Дзвени, бандуро!» проводиться Міністерством культури Автономної Республіки Крим і Республіканським науково-методичним центром народної творчості і є заходом, спрямованим на збереження й розвитку бандурного мистецтва, його популяризації в Криму, пошуку талановитих виконавців, підтримці кримських колективів бандуристів і солістів.

Фестиваль проводиться щорічно в травні в м. Ялта, АРК.

Концертні програми колективів і солістів складаються з пісень, хорових і інструментальних творів української й світової музичної класики й сучасних авторів.

Для участі у фестивалі запрошуються відомі бандуристи й дослідники кобзарського мистецтва в Україні й за кордоном: ансамбль бандуристів з м. Вєтка Гомельської області, Бєларусь; Капела хлопчиків «Гамалія», м. Львів; капела бандуристів педагогічного коледжу ім. Нечуй-Левицкого, Бєларусь, тріо бандуристок «Кримські мальви» Кримського училища культури, м. Сімферополь; ансамбль бандуристів ДШП м. Краснодара, квартет з Харкова, Кримські колективи й солісти.

За 15 років існування фестиваль розширив свої рамки. Постійними учасниками свята бандурно-пісенної творчості в м. Ялта стали колективи із Криму, України, Ставропольського й Краснодарського країв (Росія).

20 травня в 10-00 у ЦкіД м. Ялти в рамках фестивалю буде проводитися «круглий стіл» для керівників творчих колективів і гостей із проблем розвитку бандурного мистецтва в Криму й вукраине.

Майстер-клас і доповідь на тему: «Бандурне мистецтво України й діаспори. Взаємозв'язок й паралелі» проведе доцент Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, Дутчак В.Г.


Джерело: Міністерство культури й мистецтв АРК

Оригінал статті «XV міжнародний фестиваль кобзарського мистецтва в Криму» за адресою:
http://www.vox.com.ua/data/home