На головну На головну На головну
 
 
Google
Google
« Вересень 2011 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Архів публікацій

 


[ Реклама ]
Реклама від "Порталу українця"
Запрошуємо до співпраці


[ Стрічка публікацій ]
 
 
 
 

У Житомирi запровадили проїзнi на користування... лiфтом

Автор: Сергiй БОВКУН
Джерело: Експрес
Коментарі (1)


У Житомирi мешканцi багатоповерхiвок купують проїзнi квитки для користування лiфтом
"Цю iдею ми запозичили кiлька рокiв тому в Херсонi, -- розповiдає директор будiвельно-монтажного пiдприємтсва "Спецреммонтаж"
Сергiй Стасюк. -- На той час бiльшiсть лiфтiв у нашому мiстi не працювали: їх треба було ремонтувати, а грошей на це не було".

Iдея "платних лiфтiв" виявилася на диво простою. Лiфти обладнали спецiальними пристроями. Мешканцi будинкiв (звiсно, лише тi, хто хоче) купують пластиковi картки з магнiтними чипами всерединi (на вигляд цi картки дуже схожi на телефоннi). Заходячи у лiфт, треба вставити картку у спецiальний отвiр, -- i лише тодi пiдйомник рушить вниз чи нагору. Кожна картка разрахована на 100 поїздок. Використанi картки обмiнюються на новi. Сто подорожей на лiфтi коштує 3,90 грн. "Ми не маємо права пiдвищувати розцiнки, -- каже Сергiй Стасюк. -- На це треба мати дозвiл мiської ради".

За словами пана Стасюка, iдею платних лiфтiв мешканцi багатьох житомирських будинкiв спершу сприйняли насторожено, проте згодом до цього нововведення звикли.

Нинi пiдприємство "Спецреммонтаж" обслуговує понад 450 лiфтiв у Житомирi. Усi цi пiдйомники працюють на картках. "Продаючи картки, ми водночас зобов'язуємося здiйснювати поточний ремонт лiфтiв, -- пояснює мiй спiвозмовник. -- А взагалi, переваг у карткової системи декiлька.
Передусiм -- сплачена послуга гарантує людям безпечнi поїздки у лiфтi, адже ми регулярно робимо поточний ремонт кабiн й
механiзмiв. По-друге, лiфти стали менше псувати -- не у всiх хулiганiв є грошi на картку, аби їздити у лiфтi й, примiром,
випалювати кнопки. Третя перевага -- це економiя електроенергiї. Ранiше у лiфтах скiльки хотiли возилися дiти -- просто так, для розваги. Тепер ця "розкiш" зникла. Ми пiдрахували, що пiсля переходу на карткову систему лiфти стали економити до 50 -- 60 вiдсоткiв електроенергiї!"

Плату за користування лiфтом запроваджено вже у понад десяти мiстах України. Iдея лiфтових карток зацiкавила вже й iншi країни -- Росiю та Казахстан. А нещодавно до Житомира приїздили комунальники з
молдавської столицi Кишинева -- переймати досвiд...


Читати цю та інші публікації у своєму телефоні
на своєму сайті

Андрій | 15.12.2005, 18:20
Розділ: Економіка, бізнес, Техніка, Технології

04.09.2011, 18:19
Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти.

Unable to safe captcha-image.