На головну На головну На головну
 
 
Google
Google
« Березень 2012 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Архів публікацій

 

1024x681 | Переглядів: 794
Вкраїна в серці дитячому квітне![ Реклама ]
Реклама від "Порталу українця"
Запрошуємо до співпраці


[ Анонси, події ]
 
 
 

На шляху «Розшорення свідомості»


Автор: Станіслав БОНДАРЕНКО
Джерело: Портал українця
Коментарі (0)


Знаний політик і дипломат Василь Базів віднедавна активно проявився як письменник: кілька місяців тому виданництво „Фоліо” випустило його роман „Хрест” (наклад якого вже розійшовся!), а щойно в Будинку літераторів представлено його книгу „Кінець світу. До...”. Це перша частина своєрідної дилогії, а друга – „Кінець світу. Після...” – вже теж готується до виходу тому ж видавництві.Роман „Хрест”, виданий у кінці минулого року, базувався виключно на реаліях українського буття й нашої „небезбромної” історії ХХ сторіччя, коли більшовики з комсомольцями зрубували з храмів хрести, як і голови невинних людей, а самим храмам, якщо й дозволяли стояти, то – у вигляді... складів чи овочесховищ. Роман закінчувався словами: „Будемо комуністичного сатану тепер кадилом вимітати. Будемо заново хреститися, раз таке діло”.

Нова книга Базіва дуже відрізніється від роману – і не лише за жанром.

Колись одни російський класик сказав про іншого (про Леоніда Андрєєва): „Он пугает, а мне не страшно”, а от Василь Базів нібито й не лякає, але страшнувато. Сам автор визначив жанр як двотомне „космологічно-техногенне розслідування” з головною метою „розшорити українську свідомість”, більше того – тут подано унікальну версію „покликання людства та його галактичної долі, викладеної в календарі майя”.

Валентина Козак, Василь Довжик цього вечора відзначили несподіваність книги, авторську свіжість в підходах до майже всеохватної теми буття землян на планеті. Станіслав Бондренко нагадав, що іще перед тим як стати одним із керівників Адміністрації президента (при Леонідові Кучмі) та дипломатом з рангом посла, Василь Базів був дотичним до царини слова, створивши у Львові ще за часів Союзу першу антикомуністичну газету „За вільну Україну”. Тому й перо його загострене, а погляди на життя свіжі й модерні.

Учений Віктор Циганов (який із тих росіян, які очолюють рух на підтримку української мови!), а також катований раніше борець із владою Олексій Подольський відзначили рідкісну інтелектуальну складову книжки „Кінець світу. До...”, як синтез спостережень та досліджень автора, який об”їздив чи не весь світ і всотав набутки шумерської, китайської, давньоєгипетської та інших культур, спізнася з таємницями-загадками майя й нині викладає саме глобалістику в університеті „Україна”.

Присуд сучасному людству від Базіва доволі суворий, хоча й небезнадійний. Як сказано у щойно презентованій книзі, „людина, за календарем майя, у кількості семи мільярдів примірників має пройти Судний день і загинути в абсолютній своїй більшості. За винятком, скажімо, 144 тисяч спасенних”.
Нині на планеті живе – за майя – п’ятий склад людства (чотири попередні було знищено в результаті глобальних катастроф). А чи буде цей склад останнім – скоріше за все ні, адже будуть спасенні, і мабуть, на зміну йому прийде постлюдство – „людени”. Але щоб дізнатися детальніше, треба дочекатися виходу другої частини – „Кінець світу. Після...” Вже цього року переконаємось.

Станіслав БОНДАРЕНКО


Читати цю та інші публікації у своєму телефоні
на своєму сайті

Андрій | 26.03.2012, 01:13
Розділ: Анонси, Події, Культура, Мистецтво

Unable to safe captcha-image.