На головну На головну На головну
 
 
Google
Google
« Серпень 2013 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Архів публікацій

 

628x828 | Переглядів: 600
Трансільванія[ Реклама ]
Реклама від "Порталу українця"
Запрошуємо до співпраці


 
 
 
 .. » Південну Пальміру накрила “зелена хвиля”
Держава, Політика, Суспільство (1355)   Історія, Філософія, Релігія (467)
Національна ідея, Мова, Народне (803)   Людина, Особистість (379)
Культура, Мистецтво (738)   Наука, Oсвіта (89)
Наші за кордоном (96)   Економіка, Бізнес (64)
Екологія, Здоров'я (111)   Техніка, Технології (35)


Південну Пальміру накрила “зелена хвиля”


Автор: Володимир Коскін
Джерело: Портал Українця
Коментарі (0)


В таку спеку подібне книжкове стовпотворіння могло статися лише тут, в перлині біля моря: знаменита Дерибасівська на чотири дні перетворилася на довжелезну книжкову галерею, яку складали сотні наметів, притиснутих один до одного з обох боків головної вулиці міста. Цьогорічна «Зелена хвиля» (вже 17-літня за віком) стала особливою, бо в її лоні тепер народився солідний фестиваль разом конкурсом під назвою „Корнійчуковська премія», названий на честь знаменитого земляка, одного з найкращих дитячих поетів світу Корнія Чуковського.Схоже, віднині Одеса стає ще одним потужним книжковим центром України. Невипадково на відкритті «Зеленої хвилі» перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Петро Хлицов сказав: «Гордість нашого міста — люди, які читають книжки. А діти, які читають, будуть керувати тими, хто дивиться телевізор».

На відкритті можна було бачити знаменитого московського одесита Михайла Жванецького, відомого одеського одесита, Шевченківського лаурата Володимира Рудківського, поряд львів’янку Марьяну Савку, редактора київського журналу „Радуга” Юрія Ковальського, ще одного знаного киянина Володимира Шовкошитного (до речі, троє останніх – члени журі Корнійчуковської премії), головного редактора московського журналу „Октябрь” Ірину Барметову, дитячого письменника з Петербурга Михайла Яснова, президента Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України Олександра Афоніна, головного редактора видавництва „Український пріоритет” Лілію Максименко, поета з Кіровограда Олександра Косенка та десятки інших не останніх в літературі особистостей. Якщо додати, що серед учасників виставки — видавці та книготоргові організації з Грузії, Росії, Білорусі, Вірменії, то географічний розмах „ Зелної хвилі” виходить доволі широким.Цьогоріч справжньою родзинкою виставки став Перший Одеський Корнійчуковський фестиваль, проведений за ініціативи губернатора Одещини Едуарда Матвійчука й за підтримки Одеської обласної та міської рад. І на нього обласна влада виділила, уявіть собі, майже півмільйона гривень!

Загалом в одеському регіоні проводиться більше 140 фестивалів, в тому числі – 16 міжнародних, та цей фестиваль – особливий подарунок дітлахам. І влада вбачала своє завдання саме в тому, щоб дати можливість дітям побачити повноцінний щасливий світ, в усіх барвах. Мета фестивалю, в першу чергу, популяризувати дитячу літературу і підтримувати письменників, які спрямовують свій розум і талант на цю благородну справу. Своє завдання щодо „підтримки письменників” влада виконала пристойно, адже грошова складова Корнійчуковської премії (для тих, хто посів саме перші місця) більша від головної державної премії в царині дитячої літератури – премії імені Лесі Українки!
Цікаво, що на здобуття Корнійчуковської премії (за кращі твори для дітей, які раніше не публікувалися) надійшло більше ніж 1000 робіт, надісланих учасниками конкурсу з усіх регіонів України. Перед журі стояв нелегкий вибір, і велася кількамісячна напружена робота. В підсумку перші премії і красиві медалі з зображенням Чуковського отримали:

Станіслав Бондаренко (Київ) в номінації «Поезія для дітей».

Тамара Нестеренко (Дніпропетровськ, «Проза для дітей молодшого віку»).

Тетяна Корнієнко (Севастополь, «Проза для дітей старшого віку»).

Олег Гончаров (Бровари, «Драматургія для дітей та юнацтва»).

А є ще й другі (по 5 тисяч грн.) та треті преміії (по 3 тисячі), власниками яких стали члени НСПУ з Харкова та Коростеня – відповідно Микола Возіянов та Віктор Васильчук, молода поетеса з Києва Маша Луценко (до речі, онука добре відомого поета-пісняра Дмитра Луценка), а серед дипломантів теж знані письменники, такі як Дара Корній, Олександр Гаврош – отже маємо всього 12 преможців і 13 дипломантів Корнійчуковської премії.
Під час урочистого вручення нагород навколо величної Ротонди, в парку при Дерибасівсьській, зібралися сотні дітей з батьками чи дідусями й бабцями: окрім, іншого малюки чекали й на свої призи. До речі, ніхто із запрошених до Одеси переможців не знав до оголошення в мікрофон його прізвища, яке конкретно місце він посів – тож інтрига зберігалася до останнього.Найбільше оплесків та квітів дісталося Станіславові Бондаренку, як і бажаючих з ним сфотографуватися – це, мабуть, тому, що його вірші й загадки в Одесі вже знали – ні, не з конкурсного рукопису „Ведмідь косокрилий і тюлька-симпатюлька” (наприклад, дітлахам з дитбудинку книжки були подаровані автором раніше в рамках акції, а зовсім нову „Стасворди із загадок для тат мам та діток” чимало одеситів встигли за попередні два дні придбати на стенді видавництва „Український пріоритет” ), і коли він, єдиний із переможців, читав перед поважним зібранням вірш, то закінчували його вже хором – разом з дітьми і навіть з... віце-губернатором!

Потім було нагороджено й 39 юних переможців дитячого літературного конкурсу «Море талантів» і 6 перможців конкурсу цифрового малюнка «iParus». На цьому ж святі було презентовано й блискавично виданий ілюстррований 600-сторінковий фоліант-антологію кращих творів лауреатів Корнійчуковської премії (його вручили всім переможцям), а ще – альманах дитячих робіт лауреатів конкурсу «Море талантів».

І звичайно, за час вирування „Зеленої хвилі” відбулися сотні зустрічей письменників з читачами, презентацій в різних залах Одеси, в тому числі й тамтешньому Українському домі, де, зокрема, гарно представили збірку „Гартування води” Олександра Косенка та роман „Білий кречет” Володимира Шовкошитного. Варто відзначити: українську книжку в Південній Пальмірі шанують, купують і читаюь. Наприклад, за чотири дні тут лише того ж „Білого кречета” було придбано до ста примірників на стенді „Українсткого пріоритету”! І ще один просто дивовижний приклад: коли темношкірий юнак прийшов на презентацію книжок „Нічна розмова з Європою” та „Стасворди із загадок для тат, мам і діток” Станіслава Бондаренка, більшість присутніх подумали, що він просто вирішив присісти-перепочити чи в кращому разі послухати музику незрозумілої йому мови. Але коли автор влаштував загадковий конкурс, тим переможцем, який відгадав найбільше загадок, виявився саме він, володіючи до того ж вишуканою українською. Коли автор підписував йому призову книжку, з’ясувалося, що звати юнака... Михайло (на фото), а мову він вивчив саме в Одесі, тут живе й спілкується в побуті українською....Словом, тепер київській та й всій іншій регіональній владі є з кого брати приклад організації літературно-преміального свята, яке безперечно стало найпомітнішою книжковою подією серпня! А одесити, схоже, всерйоз замахнулися на те, щоб наблизитися за рівнем книголюбства до львівського Форуму видавців.

Володимир КОСКІН

// Щасливі моменти „Зеленої хвилі” – для дітей та дорослих, для читачів та письменників.


Читати цю та інші публікації у своєму телефоні
на своєму сайті


Unable to safe captcha-image.