Допомога - Пошук - Користувачі - Календар
Чернігів...прогулянка містом
Форум українця > Несерйозне > Мандрівки
charly
Отож, зібравшись колективом технікуму (в якому я працюю), вирішили поїхати до Чернігова на екскурсію.
Автобус Ікарус чекав нас в неділю о 8-ій годині ранку. Як завжди в таку рань було прохолодно... Але душу гріло відчуття того, що подорож вийде приємною... 8-)


* * *

Іхали до Чернігову в доброму настрої протягом 2,5 годин.


По дорозі бачили таке - (Чернігові 1300 років)


Чернігів зустрічав нас так -


Приїхавши в Чернігів, пішли дивитися на історичні об'єкти. Ескурсоводом нашим була викладачка технікуму, яка закінила історичний факультет Чернігівського університету. Почувши пікантні подробиці навчання в цьому університеті, пішли до церкви.

По дорозі я не зміг втриматися -


Прийшовши до Спасько-Преображенського собору, який доречі зображений на етикетках пива "Чернігівське", дізналися, що це найдавніший християнський храм, що зберігся в Україні, був заснований у 1030 році за князювання Мстислава. Це величний п'ятиглавих храм, виконаний у візантійському стилі. Собор був не лише релігійним, але й громадським центром князівства. Зараз у соборі проводяться богослужіння.Потім пішли до БорисоГлібського собору.
Він є класичним зразком чернігівської архітектури періоду Київської Русі. Він був побудований у 1123 році як родинна церква чернігівських князів. Це невеликий однобанний храм, прикрашений деталями з різьбленого каменю. Найцікавішим елементом інтер'єру є царські врата, відлиті на початку XVIII століття з язичницького ідола. Нині собор використовується як музей.


На фундаменті ми знайшли таке -


Поті - Катерининська церква. Була споруджена у XVIII столітті на кошти чернігівського полковника Якова Лізогуба на честь героїзму чернігівських козаків. Це чудовий зразок українського барокко. Зараз у будівлі розташований музей декоративно-прикладного мистецтва Чернігівщини.


Від церков пішли до оборонного валу міста Чернігів. На ньому знаходиться 12 пушок. Доречі, вони жодного разу не використовувались в своєму прямому призначенні в місті Чернігів. Всі вони привезені з інших міст і датовані 18хх роками. На протязі XVII-XVIII століть були встановлені на місці колишніх валів фортеці як музейні експонати.


В "тилу" пушок знаходиться парк, в якому розміщено пам'ятник Т.Г. Шевченку. Тут полюбляють бувати молодята. Доречі, під час нашого перебування в Чернігові ми побачили близько 10 весіль... )Після Шевченка попрямували на центральну площу Чернігова. Вона називається "Красна". Але не назва не радянська і нічого спільного з цим не має. В давньоруській мові слово "красна" означало "гарна". До того ж вся площа викладена бруківкою. Доречі, населення Чернігова складає всього навсього 300 тисяч чоловік. Навколо площі знаходяться музично-драматичний театр, кінотеатр, готель, адміністративні будинки. В Чернігові є звичай - молодята проїзжають автомобілем навколо цієї площі тричі, сигналячи що є сили. Ми поки перейшли площу - чуть з глузду не з'їхали.. :)Потім пішли до П'ятницької церкви. Вона знаходиться поза будівлею театру. Це чудова пам'ятка домонгольської архітектури. Ровесниця славнозвісного "Слова про Ігорів похід", ця церква була збудована на рубежі XII і XIII століть і являє собою плід пошуків ідеалу на базі творчої переробки візантійської і давньоруської архітектурної спадщини. Архітектурні рішення, які були тут застосовані, знайшли подальший розвиток у новгородській та московській архітектурі. Нині ця будівля належить українській православній церкві Київського патріархату.


Потім пушли до Троїцького монастиря. Це порівняно новий комплекс, побудований у XVII-XVIII століттях поруч з Антонієвими печерами. Цей живописний монастир України добре зберігся до нашого часу. Центральна будівля ансамблю ТРОЇЦЬКИЙ СОБОР є найбільшою культовою спорудою Чернігова, його інтер'єр прикрашено високохудожніми росписами. До монастирського ансамблю входять також 65-метрова дзвіниця, церква з трапезною, будинок ігумена, в якому зараз розташоване духовне училище регентів-псаломщиків.


Колокольня Троїцького монастиря, з якої і було зроблено попереднє фото. З цієї колокольні весь Чернігів як на долоні.


Після перегляду "Чернігова на долоні", пішли до Антонієвих печер - найцікавішої пам'ятки Чернігова. Це підземний монастир, заснований у 1069 році християнським місіонером Антонієм. Після монголо-татарського розорення монастир був відновлений, а у 18 столітті його було перебудованою. Таким чином сформувався унікальний підземний комплекс XI-XVIII століть. Тут розташовані: ЦЕРКВА ФЕОДОСІЯ XVIII ст. - найбільша підземна церква України і так звана ПЕЧЕРА ДУХІВ - одна з перших підземних церков України, що збереглася до наших днів. Біля входу в печери збереглася Іллінська церква - єдиний безстовпний храм Придніпров'я.
Потім пішли ще до одної видатної пам'ятки Чернігова.
ДАВНЬОРУСЬКИЙ НЕКРОПОЛЬ - є єдиний легкодоступний для огляду язичницький могильник України, розташований на одному з плато Болдиних гір. Тут збереглися кургани IX, X і XI століть, з яких найбільш відомим є курган "Гульбище", де під час розкопок були знайдені останки воїна-богатиря.


Після перегляду визначних місць Чернігова пішли до автобусу. По дорозі назад заїхали в ліс, де всім колективом вирішили повечерять...:)

Увага! Дітям до 16 років перегляд наступних фото не рекомендований.

Вирізано в цілях безпеки.... :)

Мух@
А де саме цікаве, я щось не зрозуміла!?
Вас що на пивзавод не пустили щоб ви все пиво не випили!? :devil:
charly
Мух@
Нас було чоловік з 30..
Уявляєш, яких би збитків потерпів Чернігівський пивзавод? ;)
jara
Фото з горезвісним собором, де 1654 року... От де це зло було легалізоване.
AcroxSleere
боже. Шо за питання... =
Все ж написано поп-панк группа, яка "дислакуеться" = в славному місті Чернівці.
Які ще можуть бути питання, типу "Хто ви такі?" Се тобі грубим не здаеться, після того що все було викладено в першому пості?

А текст пісні сподобався. молодці. ;
aduppyDup
Була на концерті ТІКА. Хлопі – молодці. Відпрацювали на повну. Ви також, відіграли непогано. Але мій „коньок” – мінуси. Поїхали?
Володя виправився і намагався запалювати публіку, як умів. Але відбувся невеличкий дисонанс: на „невеселих” словах пісні „Нічого не сталося” до речі, то як вона правильно називається, бо на сайті ця пісня представлена як „Стежка”, але зараз не про це. То на майже трагічних словах „нічого не сталося, нас просто, просто не було...”, може все-таки не варто було так весело усміхатися і підкрикувати „Веселіше”?
А так – молодці
transfer
Чернігів Чернігів)) а ось мені до пивзаводу довелося завітати)) враження ПРЕЧУДОВІ!!!

Malinka
прекрасне місто, яке духовно виховує особистість!)
.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.