(Victor Orlov @ 18.09.06 - 14:27)

Нажаль, у цьму підручнику не пропаганда. Автори, в міру можливого, стоять на "проукраїнській" точці зору. Але, крім точки зору, є ще сухі факти. Так от, якщо дивитьсь на факти - історія України не схожа на гарну казку...
Друже Віктор! Мені цікаві твої висновки і однозначно, що твій метод дасть добрий резулльтат, якщо його застосувати із розумом... Порівняльний аналіз - звичайно щось таки дасть (хоч, на мою особисту думку, це метод тих, хто не знає нічого свого: "шукатимемо по чужих городах, якщо до свого ліньки дійти"), окрім прогаяного на нього часу...
Більше маю зауважень до дрібних косметичних моментів у твоїх думках.
Будь уважний. Шкільний підручник - для школярів. Для дорослої людини, яка шукає - є дорослі книжки.
Я працюю в системі освіти. І бачу саме ту ваву, яку ти говориш. Ти говориш, що не схожа на гарну казку - абсолютно згоден! Але простота підручника - покликана для виховання у дитячому віці! Підручники, звичайно, різні і, я би сказав, що вони не достатньо уявляють мету виховання молоді... Питання виховання патріотизму для сучасних підручників - хворе питання і є темою іншої сумної лінії форуму. Але, якщо і в них посіяти вавку так званої "об'єктивності" то дебілізм наступного покоління тільки пошириться.
Є різні життєві шляхи... Є двірник, є перукар, програміст, інженер і професор у вищій школі... Але всі вони мають бути виразниками національної ідеї (яку вже настільки загадили її шукачі. Біда вся в тому, що Вона є! Її шукати не треба. Той, хто її шукає - ніколи її не знайде, тільки займатиметься вигадками). Мають бути громадянами України - тобто бути захисниками і виразниками інтересів України.
У школі дається МІНІМУМ! Найпростіша форма подачі інформації, щоби випускник, навіть не продовжуючи освіту, вже мав все для того, щоб захищати Державу.
Повторю - МІНІМУМ. Ніяких протилежних думок... Ніяких взаємовиключень, штибу "ми хороші і одночасно погані". Якщо ти хочеш отримати нормальну людину, маєш її виховувати у нормальному, а не у шизофренічному руслі.
Немає держави, яка у фундамент закладає взаємовиключні твердження "ми добрі, але і погані". І тільки в Україні всіма силами у системі освіти таке роблять. А потім у вишах викладачі між собою із сумом констатують, що чим далі - тим ТУПІШЕ студенти.
А підручники і справді - варто ще більше наточити на безальтернативне - "Ми - розумні, ми - гідні, ми - НАЙКРАЩІ В СВІТІ". Доки цього не буде - доти ми будемо ОСТАННІМИ в світі... Зрозумійте вже!!