IPB WARNING [2] mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50552 Library:50648 (Line: 131 of /ips_kernel/class_db_mysql.php)
[ До Дня "Побєди" - Ніщо не забуте. Корюківка: трагедія чи злочин? - Форум українця ]
На головну На головну На головну
 
[ Форум українця ]

Вітаємо, Гість ( Вхід | Реєстрація )

Скрыть объявления

Оголошення

УВАГА! АКЦІЯ!
якщо в хочете отримати безкоштовну рекламу на головній сторінці...->

 До Дня "Побєди" - Ніщо не забуте. Корюківка: трагедія чи злочин?, 1-2 березня 1943-го нацисти знищили 7-тисячне українське містечко. Чер
Varnak
23.04.15 - 10:51
Пост #1


Постійний відвідувач
Group Icon

Група: Користувачі
Повідомлень: 120
З нами з: 13.07.11
Користувач №: 1 226



Корюківка: трагедія чи злочин?
1-2 березня 1943-го нацисти знищили 7-тисячне українське містечко. Червоні партизани не втручалися
Марія ОСТЕРСЬКА

Корюківка на Чернігівщині — найбільше серед європейських поселень, знищених нацистами під час Другої світової війни. У ході каральної акції окупанти убили 6700 людей. За що ж так покарали мирних жителів? Архіви, наразі відкриті, дають відповідь на це запитання. Отже, Український інститут національної пам’яті до скорботної дати поширив серед журналістів і педагогів детальну історичну довідку про ті події. Згідно з документами, у лютому 43-го у лісах неподалік Корюківки розташувалося партизанське з’єднання під командуванням Олексія Федорова. Червоні месники приходили до селян по їжу і дорогою шкодили окупантам. У відповідь німці арештували в містечку членів сімей партизанів. «Федорівці» помстилися: у ніч на 27 лютого розгромили німецько-угорський окупаційний гарнізон Корюківки. Розстріляли 78 солдатів та взяли трофеї — 2 кулемети, 119 гвинтівок, 3 тонни солі та ще дещо. «Решті мешканців Корюківки вони обійшлися дорогою ціною», — зазначає історик Олександр Зінченко.

Начальник штабу 399-ї головної польової комендатури у місті Конотоп Байєр Бруно Франц наказав стерти Корюківку з лиця землі. Очолили виконавців злочину представники зондеркоманди 4а (що провадила розстріли в Бабиному Яру у вересні 1941-го). Уранці 1 березня Корюківку оточив каральний загін. Жителів заганяли у великі будинки і розстрілювали. Містечко підпалили. А через тиждень повернулися, щоб добити тих, хто вцілів.

«У час, коли 300-500 карателів нищили Корюківку, за 15 кілометрів перебувало партизанське з’єднання Олексія Федорова чисельністю від 3 до 5 тисяч вояків, яке за кілька днів до того розгромило окупаційний гарнізон у цьому селищі, — нагадує історик, співробітник Інституту національної пам’яті Сергій Бутко. — Проте партизанське командування на чолі з Миколою Попудренком так і не віддало наказ захистити населення». Історик пояснює, що, попри масштаб трагедії, у радянські часи вона не стала одним із символів нацистських злочинів. Вірогідно, тому, що спростовувала образ радянських партизанiв як «народних месників», які «захищали місцеве населення». Утім правда про ті події потрібна для розуміння нашого сьогодення, коли знову точиться війна, — переконаний директор УІНП Володимир В’ятрович. «Радянські партизани реалізовували цілі, поставлені перед ними Кремлем, навіть якщо це призводило до масових убивств цивільних, — каже пан В’ятрович. — Війни, в яких сторони не рахуються з життям людей, перетворюють їх на заручників військово-політичних планів. І мають бути визнані злочином, неприпустимим у сучасному світі».

Варто знати

Корюківська трагедія — один iз багатьох випадків знищення нацистами населених пунктів на українській території. За підрахунками Українського інституту національної пам’яті, за час німецької окупації України свідомо було знищено понад 670 населених пунктів на території 16 сучасних областей України та Автономної Республіки Крим. Жертвами таких каральних операцій стали щонайменше 50828 убитих.

Україна молода
Номер 029 за 27.02.2015
<a href=" *.umoloda.kiev.ua/number/2616/116/92039/" target="_blank"> *.umoloda.kiev.ua/number/2616/116/92039/</a>

P.S.
Чомусь не працює посилання - що я неправильно зробив?
Varnak
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topic
Відповідей
Varnak
23.04.15 - 11:32
Пост #2


Постійний відвідувач
Group Icon

Група: Користувачі
Повідомлень: 120
З нами з: 13.07.11
Користувач №: 1 226



Нижче спогади очевидця про "подвиги" червоних партизан на окупованих німцями українських територіях під час "Великої Вітчизняної"

"Під час безладної і швидкої втечі на схід, а також внаслідок раптового оточення Миргородщини німецькими частинами на наших землях залишилося, за висловом того, хто їх породив, – Леніна, чимало "різної швалі". Перш за все це були в'язні, кілька тисяч яких так і не встигли перегнати через територію України в глибинку Росії для дармової праці. По лісах розповзлися оточенці – переважно люди різних національностей з Російської Федерації: татари, чуваші, мордвини. Їх виловлювали так звані райкомівці – підпільні обкоми діяли – і записували в червону партизанку. Якщо хтось відмовлявся, тихо, без пострілів карали "нагорло" – вішали.
...
У комендатурі працювала вродлива перекладачка-українка. Не з місцевих. Викликали селян, запитували їх, чому не здають сала. Кожен відповідав:
— Сала не здаю, бо нема. Але здам замість сала десяток яєць. Це відповідало німецькій податковій інструкції. Перекладачка доносила до вух німців:
— Для вас не здам ні сала, ні курей...
Селян били, знущались, садили в "холодну". Десь через півроку до Миргорода для роботи в редакції газети прибув з Буковини український перекладач з німецької на прізвище Тарушинський-Трушабка. Він випадково потрапив на один із таких допитів і був настільки вражений почутим перекладом, що йому й власну мову відібрало. Він не міг вимовити й слова. Він чув і бачив, як німці били чергову жертву. Зовсім безвинну.
Після допиту він розповів про все коменданту. Той наказав все перевірити. Незабаром слова немолодого буковинця підтвердились. Перекладачка виявилась комсомолкою, яку було залишено працювати в підпіллі. Працювати можна було і треба було для України. Але в ім'я чого і для чого необхідно було позбавляти життя українських селян, людей простих і щирих? Адже їх і так чимало винищила совєтська влада. Комсомолку через кілька днів повісили.

Поліцаї, які називали себе татарами, узбеками, мордвинами (оминали слово "росіянин"), ґвалтували наших дівчат, жінок, грабували людей.
Колишній секретар райкому організував невеличкий партизанський загін, який складався з політруків, двох енкаведистів, радистки і дівчини-розвідниці. Вони перерізали дроти, телефонні кабелі, убили у районі трьох німців. За ці їхні "подвиги" безневинні українці поплатилися головами. Німці хапали на вулицях перших-ліпших як заложників і з кожної сотні кожного п'ятого розстрілювали. Мій шкільний товариш був схоплений тричі, і тричі доля йому посміхалася. Він ні разу не став п'ятим – розстріляним. Німці спалили також троє сіл. Як бачимо, партизанські "подвиги" не варті були тих безневинних жертв. Особливо було жаль діточок, які живими згоряли в полум'ї фашистської помсти."

Олексій Воскобійник. Повість моїх літ.
kin.host22 /v1.html#v1_37
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post



Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Користувачів переглядають дану тему (1 Гостей і 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:

 

- Lo-Fi версія форуму Поточний час: 19.07.25 - 07:52

Умови використання та цитування матеріалів сайту
Авторські права
Застереження
© AnViSer 2004-2013.  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає банерообмінна мережа
IPS Driver Error  

There appears to be an error with the database.
You can try to refresh the page by clicking here.

Error Returned

We apologise for any inconvenience