На головну На головну На головну
 
 
Google
Google
« Липень 2008 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Архів публікацій

 


[ Реклама ]
Реклама від "Порталу українця"
Запрошуємо до співпраці


[ Стрічка публікацій ]
 
 
 
 

Українська мова буде офіційною у Сербії


На минулому тижні міністр прав людини та національних меншин Сербії і Чорногорії Расим Ляїч підтвердив що з 1-го червня албанська, болгарська, боснїйська, угорська, ромська, румунська, русинська, словацька, хорватська та українська мови будуть проголошеними як регіональні та меншинські мови у Сербії і Чорногорії, з тим що це пропозиція Сербії, а з боку Чорногорїї пропозиція стосувалася албанської та ромської мов. Це все пов`язано їз схваленням парламентом Сербії і Чорногорії кінцем минулого року Грамоти Ради Європи про регіональні й меншинські мови. З боку Сербії і Чорногорії висловлено думку що буде запропоновано заходи котрі підтримають покращення згідно із Грамотою Ради Європи. Суть Грамоти є збереження, захист та покращення умов користання і надання прав регіональним і меншинським мовам та їхнє афірмування у суспільстві і приватно, у судових справах, у системі освіти, інформування та усіх культурницьких сферах. Грамота Ради Європи є однією з найскладніших міжнародних конвенцій для здїйснення прав національних меншин бо її ратифікувало лише 20 країн Ради Європи, наголосив міністр Ляїч. Сербїя ї Чорногорїя за останніх три роки з часу прийняття до Ради Європи ратифїкувала 52 конвенцїї, угоди та протоколи.

Прийняття і української мови до сім`ї визнаних офцїйно мов країни Сербії і Чорногорії є пітвердження цих домагань і активностей що малочисленна, але живуча українська громада вже десятиліттями практикує, а зокрема завдяки останніми роками успіхів у сфері власноі презентації.

Це перший випадок, коли державну мову України роблять офіційною за кордоном.


Українська мова у школі в Сремській Митровиці

З кінця місяця лютого ц.р. факутальтивні уроки предмету “Українська мова з елеме-нтами національної культури“ офіційно введені, як предмет в Початкові школі ім. Йована Поповича, яка розташована в тій частині Сремської Митровиці де проживає значне число українських родин. В цій школі українська мова вивчається вже третій рік, але дотепер це було неофіційно в рамках Товариства плекання української культури ,,Коломийка“ та діти збиралися один раз в тиждень на урок української мови. Навчала їх Славка Канюга, яка і зараз є призначеною як викладачка української мови.
Освітня рада Української національної ради очолювана головою Борисом Небесним і керівництво ТПУК ,,Коломийка“ неодноразово зверталися до Міністерства освіти і спорту Сербії, Крайового секретаріату освіти та культури, до місцевих органів влади з проханням надання офіційного дозволу введення факультативу української мови до шкільного плану і програми.

З другого півріччя 2005/20006 шкільного року це прохання затверджено. Дотепер діти і старшого і молодшого шкільного віку навчалися всі разом, а надалi сформовано 2 класи меншої і старшої вікової групи. З розмови з вчителькою Славкою Канюгою дізнаємося, що діти вивчатимуть українську мову по затвердженій програмі і найбільше уваги вчителька планує присвятити меншим дітям, щоб вони добре оволоділи мовою своїх предків.

Всі діти, що вивчають українську мову є також і активними членами ТПУК ,,Коломийка“ .


Читати цю та інші публікації у своєму телефоні
на своєму сайті

Сергій Кульчевич | 12.04.2006, 19:11
Розділ: Національна ідея, Мова, Народне, Наші за кордоном

02.07.2008, 23:47
здається мені, всі вони давно вже асимільовані. може, років так двадцять назад, діти ще розмовляли українською. але роз'їхались по великих містах і зрештою асимілювалися

04.12.2007, 16:24
Це-круто!


Є що сказати? Говори на форумі або додай коментар:


(за бажанням)
Введіть код:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)   



Інші коментарі

... ›››
Oleg Pk | 23.09.2011, 19:36

Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти. ... ›››
Василь | 04.09.2011, 18:19

В це важко повірити, але, схоже, що В. Янукович теж нібито читав інтерв’ю Бондаренка, бо в трансльованій сьогодні святковій промові в палаці „Україна” говорив майже тими ж словами про Київську Русь як державу міст, як шановану колись країну. Принаймні, може,... ›››
Наталі | 23.08.2011, 17:49

Там іще є про маму пронизливий ліричний вірш-паліднром в розділі „ПАЛІНДРоскоші”. Починається рядком „І то сива нива – ви на висоті...”.Він давніший, написаний, коли ще мама була жива. І пам’ятаю, що Ліна Костенко ще десь у 2002 році прийшла на презентацію... ›››
Подільський | 20.08.2011, 17:43

На виставці в Українському домі на стенді видавництва "Ярославів Вал" можна придбати книжку Станіслава Бондаренка "Кирилиця київських вулиць" за ціною видавництва 27 грн. (у книгарнях дорожче) :))) До речі, сьогодні, 17-го серпня, о... ›››
Іванченко Ірина | 17.08.2011, 15:12

Інші публікації

Ідеш до Європи? - Візьми з собою вудку!
Ми «вимагаємо». А треба «створювати». Вимагати – означає визнавати систему....
Тарас Компаніченко: «Без культурної єдності довіра не можлива»
Наш гість — Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист і лірник, керівник...
Толерантність без фарисейства
Наші унікальні нардепи не втомлюються закликати українців до толерантності,...
Громадськість відстоює пасажирські маршрути залізниці
Викладене нижче є проблемою одного міста, але за суттю питання стосується...
Чи жаліти українців?
Українці люблять жаліти себе. Це почуття до кісточок в’їлося в історичну...
Суспільство та розподіл
Значний дефіцит справедливості та рівності в суспільстві колись...
Настав найвищий час діяти
Перших два десятиліття нашого незалежного, самостійного існування минули...
Митрополит Андрей Шептицький. Як будувати рідну хату? (уривок)
Говорити про політику в Україні не можливо, щоб не заторкнути тему...
Двадцять років під гіпнозом імперії
До двадцятиріччя нашої незалежності в кожного з нас знайдеться своя...
Що за «язиковою» боротьбою?
Українська політизація питання мови нагадує середньовічні дуелі на ракетах...
Більше


Завантаження...

Стрічки публікацій   Мобільна версія сайту: PDA/WAP
Наш інформер на вашому сайті

  Умови використання та цитування матеріалів сайту
  Авторські права
  Застереження
© AnViSer 2004-2013.  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає банерообмінна мережа
Hosting by hostBe.net