Служба безпеки України оприлюднила п’ять тисяч сторінок про Голодомор 32-33 років. У друкованому вигляді документи про геноцид українців з’явилися вперше. Тепер їх можна побачити у Інтернеті
›››
П’ятий Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда» розпочнеться 30 вересня на Тернопільщині. Це дійство має на меті зібрати козаків та мистецькі народні колективи з усіх куточків України.
›››
... Саме так і раніше малювалася в уяві козацько-українська вольниця: простора, багата, сильна і ласкава. Козацький край, вільний край, серце України, всієї нашої цивілізації: Трипілля, Зарубинець, Трахтемирів, Сурми... Зараз їдемо до Трахтемирова. Кажуть, енергетично надзвичайно, надзвичайно насичений...
›››
На безмежних просторах, віддалених від урбанізованого і модернізованого світу хіба що поганими дорогам чи просто бездоріжжям, живуть мільйони українців. Сюди рідко доходять інвестори, меценати і навіть преса. Тут навесні тьохкають солов’ї, влітку в житах підпадьомкають перепілки. Зростають сади і зводяться будинки, народжуються діти. Життя по-своєму розставляє тут акценти на подіях значних і не дуже. Це українська провінція.
›››
Цього року в Україні вперше на офіційному рівні вшановують пам'ять визначної поетеси-патріотки, розстріляної фашистами в Бабиному Яру, Олени Теліги. У Дніпропетровську цими вихідними відбулося урочисте зібрання, присвячене 100-річчю з дня народження поетеси, — «Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив…».
›››
Мова як засіб спілкування — це найменш вагомий аргумент, адже спілкуватися сяк-так можна і взагалі без мови — поглядами, жестами. А от що мова — генетичний код, ознака національної ідентичності цілого народу, а це завжди несе ідею суверенності, окремішності, незалежності — це серйозно. І більш виразної та вагомої ознаки саме національної мови тут не було і не буде.
›››
У Бабиному Яру, поруч із пам’ятником, що символізує масові розстріли киян у роки Другої світової війни, стоїть християнський хрест. Ця скромна відзнака символізує жертовну смерть тисяч українців, які в часи фашистського лихоліття загинули від рук окупанта. Саме тут, у Бабиному Яру, знайшла свій останній притулок визначна українська поетеса Олена Теліга. Їй було ледь за тридцять...
›››
18 липня 143 роки тому російський міністр внутрішніх справ Петро Валуєв видав секретний циркуляр про часткову заборону видання книг українською мовою. Серед інших подібних актів російської держави Валуєвський циркуляр вирізнявся тим, що забороняв друкувати українською мовою саме релігійну літературу та шкільні підручники.
›››