Щойно вийшов компакт-диск, який містить пісні відомого українського композитора Ігоря Шамо. Диск випустили спільними зусиллями шанувальники його творчості в Україні і Німеччині. Ігор Шамо є автором понад 300 пісень, а також симфонічних, оперних, камерних творів, музики до багатьох кінофільмів. Компакт-диск випущено з нагоди 80-річчя народження композитора. Особливо відомий Ігор Шамо як творець пісні “Києве мій”. Ця пісня вважається музичним символом столиці України. Все життя Ігоря Шамо було пов’язане з Києвом – містом, де він народився, навчався, де творив свою музику і яке безмежно любив.
Збереглося інтерв’ю про створення знаменитої пісні, яке композитор та автор її слів Дмитро Луценко дали ще за свого життя: “Як була написана ця пісня? Ну, звичайно, знайти такі слова, які стали б крилатими, дуже важко, особливо в пісні. Ці слова – “Як тебе не любити, Києве мій” – знає кожен із нас. Коли ми з Дмитром ходили на кручах Дніпрових і думали про те, як би написати таку пісню, з чого починати, десь якось ми почули слова, які хтось промовив “Як таке місто не любити?” – і з’явилися слова: “Як тебе не любити”. Рецептів створення пісень не може бути. Єдине, що можу сказати: нам дуже приємно, що ця пісня пройшла випробування часом”.
Майже ті ж слова лунають і в “Пісні про Україну”: “Як не любити тебе, Україно”. Можливо саме тому, ці та інші пісні-освідчення Ігоря Шамо є найпопулярнішими серед українців, які мешкають поза межами Батьківщини. До слова, писав композитор їх у ті часи, коли навіть натяк на любов до рідної землі був небажаним.
Але так трапилося, що особливий відгук мають вони в Німеччині. Ігор Шамо пройшов фронтовий шлях Другої світової війни від Башкирії до Берліна. Він згадував, як у розбомбленому німецькому містечку грав на вцілілому органі свого улюбленого Баха і яке враження це справило на бійців і місцевих мешканців.
Композитор згадував також, як під час служби в окупаційних військах у Відні він під звуки власного акордеона зустрів своє єдине кохання – майбутню дружину Людмилу. Можливо, саме там, на першому після Перемоги військовому балу у Відні, і виникла мелодія ще однієї популярної пісні Шамо – “Дніпровський вальс”.
Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти.
...››› Василь| 04.09.2011, 18:19
В це важко повірити, але, схоже, що В. Янукович теж нібито читав інтерв’ю Бондаренка, бо в трансльованій сьогодні святковій промові в палаці „Україна” говорив майже тими ж словами про Київську Русь як державу міст, як шановану колись країну. Принаймні, може,...››› Наталі| 23.08.2011, 17:49
Там іще є про маму пронизливий ліричний вірш-паліднром в розділі „ПАЛІНДРоскоші”. Починається рядком „І то сива нива – ви на висоті...”.Він давніший, написаний, коли ще мама була жива. І пам’ятаю, що Ліна Костенко ще десь у 2002 році прийшла на презентацію...››› Подільський| 20.08.2011, 17:43
На виставці в Українському домі на стенді видавництва "Ярославів Вал" можна придбати книжку Станіслава Бондаренка "Кирилиця київських вулиць" за ціною видавництва 27 грн.
(у книгарнях дорожче) :)))
До речі, сьогодні, 17-го серпня, о...››› Іванченко Ірина| 17.08.2011, 15:12