“Взяв я рештки меча, золоту пектораль і одніс крадькома в музей”, — сказав наш далекий предок віршем Борису Олійнику. Але ті наші предки, що їхні поховання уже й Геродот сприймав як далеку історію, волають нині зі своїх могил поблизу села Пустовійтівка Роменського району Сумщини. Понад чотириста курганів в урочищі Стайкин Верх, котрі разом із Керченськими й Нікопольськими курганними групами є найвизначнішим у світі комплексом поховальних споруд скіфського періоду, сьогодні, і саме в ці хвилини зазнають нищівної наруги від ЗАТ “Слобожанська будівельна кераміка”. Роменське відділення Українського фонду культури разом із ученими-археологами забили на сполох, бо ні екологів, ні юристів, ні навіть законодавців уперто не чують конкретні чорні вандали, котрі почали добувати глину в історико-культурному заповіднику. Сумське земляцтво в Києві звернулося до засобів масової інформації з проханням захистити священний для України і світу ландшафт. Бо історія, на сім століть молодша від цих скіфських могил, доводить, що зиск від зради все-таки призводить до загибелі. Скільки б мільйонів гривень не виручило ЗАТ “Слобожанська будівельна кераміка”, постачаючи цеглу з могильної землі для нещасних, котрі оселяться в нових будинках, з неї зведених, а все одно по суті то — 30 срібників, котрі врешті ведуть тільки в конкретну для кожного могилу всіх, причетних до нищення Пустовійтівських курганів. Родовище глини уздовж Сули пролягає на багато кілометрів, як засвідчили геологи. Її можна добувати трохи далі, не займаючи заповідника, тим паче, що саме там запланований міжнародний маршрут до так званої Старшої Могили, дослідженої ще 1889 року видатним ученим Д. Самоквасовим. Уже на той час “чорні археологи” встигли пограбувати коштовності з поховання, нині ж із чорними душами будівельники накликають прокляття на власні родини, розгрібаючи могильну землю екскаваторами, щоб довершила нищення ерозія ґрунтів. І все це відбувається на батьківщині нинішнього Президента України Віктора Ющенка. ЗАТ “Слобожанська будівельна кераміка” не має державної ліцензії на той новостворений кар’єр, а поки мандрують владними коридорами папери на захист історико-ландшафтного заповідника, сотні тонн меморіальної глини зі сплюндрованого краєвиду творять нову могилу для несвідомих, безсовісних безбатченків, котрі паплюжать і професію будівельника, і престиж України в очах усесвітньої культурної спільноти. А сказано ж у Біблії, що вчинки наші осудять нас.
Ганна КОЗАЧЕНКО, член правління Українського фонду культури
Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти.
...››› Василь| 04.09.2011, 18:19
В це важко повірити, але, схоже, що В. Янукович теж нібито читав інтерв’ю Бондаренка, бо в трансльованій сьогодні святковій промові в палаці „Україна” говорив майже тими ж словами про Київську Русь як державу міст, як шановану колись країну. Принаймні, може,...››› Наталі| 23.08.2011, 17:49
Там іще є про маму пронизливий ліричний вірш-паліднром в розділі „ПАЛІНДРоскоші”. Починається рядком „І то сива нива – ви на висоті...”.Він давніший, написаний, коли ще мама була жива. І пам’ятаю, що Ліна Костенко ще десь у 2002 році прийшла на презентацію...››› Подільський| 20.08.2011, 17:43
На виставці в Українському домі на стенді видавництва "Ярославів Вал" можна придбати книжку Станіслава Бондаренка "Кирилиця київських вулиць" за ціною видавництва 27 грн.
(у книгарнях дорожче) :)))
До речі, сьогодні, 17-го серпня, о...››› Іванченко Ірина| 17.08.2011, 15:12