Київський осередок "Козацьке братство бойового звичаю СПАС" відзначив останій день Масниць, 18 лютого.
Святкування відбулося в Києві, в лісі поблизу ст.м. "Лісова". Попередньо наготувавши традиційних млинців та вареників, розклавши їх на імпровізованому, з карематів, столі, дівчата заходилися біля кулешу. Чоловіче товариство тим часом розім’ялося грою "забери шапку". А опісля хлопці виконали традиційну для останнього дня Масниць вправу "лава на лаву". Двічі вони, як дикі тури, сходились в кулачному двобої, гатячи кулаками в корпус, штовхаючись, хукаючи та намагаючись відтіснити противника подалі. А за третім разом стиснули кулаки, розігнались - і щирий сміх розлігся над галявиною, і тепер вже братання та побажання стали господарями - хлопці з двох супротивних лав знову стали єдиним дружнім товариством. Третє зіштовхування - щоб побрататися.
По вправах на сніг встановили солом’яне опудало. Зробивши довкола нього коло, підпалили. Доки опудало горіло, учасники святкування витанцьовували аркана. Так було символічно "спалено" зиму, даючи дорогу весняному пожвавленню в природі. Аж тепер на стомлене як чоловіче за вправами так і жіноче, за переживаннями, товариство чекав гарячий куліш та, звичайно, млинці, вареники з медом та сиром.
А ще була і пісня "для кухаря, що не хоче без неї накладати куліш", і майже повна фляга вина, причащаючись з якої кожен вимовив якесь побажання, від найпатріотичнішого "за націю" до найпрактичнішого "щоб хлопці доїли млинці" та "хай дим піде в іншу сторону", і задублі руки та змерзлі ноги... Але то вже деталі, головне ж - для весни спасівці дали дорогу, тепер вона обов’язково прийде. Чекаємо :)
Всього в святкуванні взяло участь близько тридцяти чоловік з трьох тренувальних гуртків, що діють в "Києво-Могилянській Академії", МАУП та київській середній школі №60.
Кілька фото
Забава "зніми шапку"
Традиційна забава на масляну: "лава на лаву" Шикуємо. Першу, другу...
Ну що, пішов бій?
Бій не бій, але купа таки чимала...
Та ні, таки бій! :)
Гравців, що воюють не за правилами - в рів!
В перервах між зіштовхуванням лав найліпші борці команд заробляли додаткові рейтингові бали
Все! Третє зіштовхування лав - стоп. Братаємось, прощаємо одне одного, ми того варті!
Опудало до екзекуції.
От і нема зими! Весна-красна, чекаємо на тебе!
Куліш. Таки смачний, бо ж голодні всі :)
200 штук млинців з медом та сметаною, хто-зна скільки вареників із сиром. Гарячий чай. Що казати: Ма-асляна-а :Р
А я знаю адресу сайту... думаю автор буде не проти, якщо я її дам: www.spas.net.ua (але ж наскільки мені відомо,то адресу сайта треба ставити після статті)
Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти.
...››› Василь| 04.09.2011, 18:19
В це важко повірити, але, схоже, що В. Янукович теж нібито читав інтерв’ю Бондаренка, бо в трансльованій сьогодні святковій промові в палаці „Україна” говорив майже тими ж словами про Київську Русь як державу міст, як шановану колись країну. Принаймні, може,...››› Наталі| 23.08.2011, 17:49
Там іще є про маму пронизливий ліричний вірш-паліднром в розділі „ПАЛІНДРоскоші”. Починається рядком „І то сива нива – ви на висоті...”.Він давніший, написаний, коли ще мама була жива. І пам’ятаю, що Ліна Костенко ще десь у 2002 році прийшла на презентацію...››› Подільський| 20.08.2011, 17:43
На виставці в Українському домі на стенді видавництва "Ярославів Вал" можна придбати книжку Станіслава Бондаренка "Кирилиця київських вулиць" за ціною видавництва 27 грн.
(у книгарнях дорожче) :)))
До речі, сьогодні, 17-го серпня, о...››› Іванченко Ірина| 17.08.2011, 15:12