80 років тому почався Голодомор. Геноцид українського народу, який знищив майже 4 мільйонів українців, страшенно підірвав народжуваність, (більше 6 мільйонів ненароджених дітей) та був однією з першопричин того становища, в якому ми є зараз. І навіть полеміка з приводу мовної політики є його наслідком. Чому? І чому саме в цей день розпочався Голодомор?
В цей день був прийнятий сумнозвісний закон "Про п'ять колосків". Офіційно це була постанова ВЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів та про зміцнення суспільної (соціалістичної) власності». За нею кожен, хто був причетний до крадіжки майна колгоспів, був приречений до розстрілу, за пом'якшуючих обставин - до позбавлення волі строком мінімум 10 років. За крадіжку будь-якого майна, умовно кажучи, навіть п’яти колосків! Тому постанова так і була названа в народі. Крім нього самого була видана Таємна інструкція по його застосуванню, інструкція про те, як краще морити голодом українців. Згідно з інформацією МЗС України, текст закону був власноруч написаний Сталіним. А ким же ще, як не цим людиноненависником, який прагнув побудувати Імперію Зла на кістках інтелігенції і непокірних народів, а всіх, хто залишиться перетворити на тупу масу, з якою можна робити все, що заманеться, яка не має власної позиції, а сподівається лише на вождя?
Не буду повторюватися про сам Голодомор - так, всі знають про цю страшну подію, як про цілеспрямоване знищення: а) українців як нації; б) заможного селянина як класу. Справді, кому потрібна була волелюбна нація з заможними фермерами? Але до чого тут сьогоднішні негаразди у нашій духовній та соціальній сфері?
Сталін виконав свій задум - з одного боку була зібрана максимальна кількість збіжжя, яка потім експортувалося для поповнення золотовалютного запасу СРСР, який до того стояв над прірвою економічної кризи. З іншого боку, був придушений національний рух опору, щo набував сили! В 1930-му році народний гнів посилився, почалися масові виступи проти радянської влади, організовувалися загони чисельністю до двох тисяч чоловік. З лопатами та вилами в руках, із гаслами «Верніть нам Петлюру!», «Дайте другу державу!», «Хай живе самостійна Україна!», «Геть СРСР!», «Давайте завойовувати іншу свободу, геть комуну!», та з гімном «Ще не вмерла Україна» захоплювала місцеві органи влади. Звісно, волелюбні українці не терпіли наступу на свою свободу, не могли терпіти колективізації - примусового заганяння в колгоспи. Після Голодомору про щось подібне й думати було страшно. Наш бідолашний народ зрозумів, в якій державі живе, зрозумів, на що здатна влада. Українці були настільки виснажні та пригнічені, що ні про що інше, як про засоби виживання вже не думали.
На цю знекровлену землю, зокрема на схід України почали заселяти переважно росіян за походженням. Уряд організовував ці переселення, і всіляко заохочував до них. Переселялися ті, кому не було чого втрачати, хто не мав постійного даху над головою. Їхали амністовані злочинці, дармоїди, але були й звичайні робітники. Таким чином, на розріджену українцями територію заселялися росіяни, і українцям – більшості, довелося підлаштовуватися під агресивнішу російську меншість. До того ж, політика українізації була припинена, і навпаки, запровадилася політика русифікації. Ще одна причина втрати національної свідомості українцями – їх висвітлення у радянському кінематографі, літературі, як «жлобів», людей, схильних до обману, крадіжки, державної зради. Під тиском цих всіх обставин українцям доводилося приховувати свою національну ідентичність, розмовляти російською мовою. Все це не могло не позначитися на загальній ситуації в південно-східному регіоні України.
Отже в ці дні, 80 років тому, сталася трагічна подія не лише для масштабу 30-х років, а й для сучасного гуманітарного стану України. Ось чому наша Україна тепер розділена на Захід і Схід. Ось чому фундаментально різняться бачення західних українців і східних українців: одні бачать в Степані Бандері ідейного лідера і провідника, інші ж його ненавидять і вважають пособником Гітлера. Але, на жаль, історію не переробиш. Треба лише шукати шляхів примирення і консолідації Заходу і Сходу, а не роздувати болюче мовне питання, яке навпаки, лише штучно розділяє країну.
Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти.
...››› Василь| 04.09.2011, 18:19
В це важко повірити, але, схоже, що В. Янукович теж нібито читав інтерв’ю Бондаренка, бо в трансльованій сьогодні святковій промові в палаці „Україна” говорив майже тими ж словами про Київську Русь як державу міст, як шановану колись країну. Принаймні, може,...››› Наталі| 23.08.2011, 17:49
Там іще є про маму пронизливий ліричний вірш-паліднром в розділі „ПАЛІНДРоскоші”. Починається рядком „І то сива нива – ви на висоті...”.Він давніший, написаний, коли ще мама була жива. І пам’ятаю, що Ліна Костенко ще десь у 2002 році прийшла на презентацію...››› Подільський| 20.08.2011, 17:43
На виставці в Українському домі на стенді видавництва "Ярославів Вал" можна придбати книжку Станіслава Бондаренка "Кирилиця київських вулиць" за ціною видавництва 27 грн.
(у книгарнях дорожче) :)))
До речі, сьогодні, 17-го серпня, о...››› Іванченко Ірина| 17.08.2011, 15:12