Наш гість – народна художниця України Лариса Хіміч. Напрочуд талановита, самобутня і освічена, вона бачить-відчуває земний людський світ очима Космосу, наповненого ангельськими сутностями.
›››
Українські громадські організації давно залишені напризволяще. Політикам вони потрібні лише як постачальники волонтерів на виборах і масовки для політичних акцій. Владі вони тим паче не потрібні як соціальні партнери і розумні критики. Громадяни переважно не підозрюють про їх існування, зберігаючи совкове сприйняття громадської організації як чогось типу ОСВОДу чи горбачовського Товариства тверезості.
›››
Мета творчості монументалістів полягала у перетворенні простору, внесення в нього сенсів та естетичних форм. У надзвичайно утилітаризованому оточенні мистецтво виконує місію гуманізації, повернення чуттєвості. Сьогодні така робота називається дизайном, тоді вона мала назву художньо-оздоблювальної. Відмінність полягає тільки в наявності художнього рішення – дизайн не працює з образами, тільки з естетичними елементами (сполученнями кольорів та ліній), покликаними справляти позитивний психологічний вплив без чіткої ідеї або фабули.
›››
Як я вже неодноразово зазначав, життя в Києві для культурної людини ліпше скидається на бойові дії. Чергувати день і ніч попід адміністративними будівлями треба не прихильникам політичних персоналій, а саме соціальним активістам, що борються за збереження історичного спадку і просто гуманність простору свого життя. Забути про роботу до дозвілля, переїхати в намети на тротуарах і майданах.
›››
Творчість Віктора Степурка, цьогорічного номінанта на Шевченківську премію, справедливо вважають одним із найяскравіших явищ сучасної української музичної культури. Здобутки композитора поставили це ім’я в когорту її лідерів. Образна жанрово-стилістична палітра творів Віктора Івановича украй різноманітна: від дитячої опери до найскладніших симфонічних партитур, від стилізації і моделювання давньої й духовної музики до експериментаторських пошуків нових елементів власної оригінальної мови.
›››
Аналізуючи розвиток так званої вільної ринкової економіки від перших кооперативів до бізнесу олігархів, можна лиш подивуватися, як це могло статись з Україною. Адже з самого початку на базі «соцвласності» завдяки приватній ініціативі українців був започаткований кооперативний рух і самокредитування малого бізнесу з допомогою кредитних спілок. Саме цей шлях давав максимум свободи і можливостей для приватної ініціативи.
›››
Наш гість – Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе. Його, напевно, українці можуть вважати “своєю людиною”, адже Григол Шалвович ґрунтовно зріднився з Україною. По-перше, він вихованець Київського державного університету ім. Т.Шевченка – у 1985 році закінчив факультет міжнародного права і міжнародних відносин. По-друге, він є Послом в Україні втретє (1995-1998, 2000-2007 рр. і від 2009 року).
›››
Наш гість – Сергій Соловйов, письменник і викладач-науковець, який сільськими манівцями вийшов на столичні дороги, аби побачити вселенські обрії. Певно, це типовий шлях для людини, котра прагне пізнати життя й творити.
›››
...віднайти у неіснуючому первісному комунізмі ще й неіснуючі первісні Ради депутатів не зміг ніхто, навіть примружений Ленін. В результаті отримуємо початкову ланку послідовності, що проглядається в історії розвитку відносин між учасниками спільної виробничої діяльності, котра буде виглядати тепер наступним чином: трудар – раб – кріпак – робочий - ?
›››
Творчість українського гурту Mad Heads XL (нині «Мед Хедс») представляє нам його лідер і засновник – вокаліст і гітарист Вадим Красноокий. Приводом для зустрічі стала поважна причина – 20-ліття творчої діяльності.
›››