20 жовтня 2005 року відбудеться чергова сесія Полтавської обласної ради. До порядку денного включено багато питань, але чомусь немає одного, яке турбує представників полтавської громадськості – місце розташування Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного від якого залежить подальша доля цього закладу. Після трирічної тяганини, пов’язаної з приміщенням по вул. Гагаріна, 5, де зараз розташована бібліотека; після зірваного громадськістю примусового виселення бібліотеки на вулицю; після спроби невідомими спалити приміщення разом з книгами та обладнанням – керівництво Полтавської обласної ради мовчить.
›››
Опубліковано: Андрій | 16.10.2005, 17:36 Розділ: Наука, Освіта
Президент України Віктор Ющенко підписав указ про звільнення Святослава Піскуна з посади Генерального прокурора. Про це на брифінгу заявив керівник Секретаріату Президента Олег Рибачук. У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із цим питанням
›››
Напередодні дня Покрови, 12.10.05 р. о 18:00 в Києво-Могилянській Академії /4 корпус, 100 ауд./, відбу-лась зустріч з останнім головнокомандувачем УПА - Василем Куком - живою легендою визвольної бо-ротьби.
›››
Сьогодні – день Покрови Пресвятої Богородиці, який українські козаки традиційно вважали своїм головним святом. Від 1942 року воно також відзначається як символічний день утворення Української Повстанської Армії. Вранці, коли я проїжджав повз Майдан Незалежності, там уже майоріли червоні прапори, очевидно на знак протесту... Наводимо матеріал "Радіо Свобода".
›››
Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов відклав на невизначений час підписання контракту на 25 років з Україною про поставку природного газу. У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із цим питанням
›››
Лідер УНП Юрій Костенко заявив, що Українська Народна Партія веде переговори з Народним рухом, Українською республіканською партією «Собор» та Конгресом українських націоналістів про створення правоцентристського блоку для участі у парламентських виборах 2006 року. У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із цим питанням
›››
У Києві 10-11 жовтня відбулися Архиєрейські Собори УПЦ КП та УАПЦ, на яких розглядалося питання про об’єднання цих двох Церков. 11 жовтня була також проведена спільна конференція єпископатів УПЦ КП та УАПЦ, в результаті якої прийнято Заключне рішення, в якому визначено приблизну дату проведення Об’єднавчого Собору. Подаємо текст цього документу, розміщеного на сайті "Українське Православ'я".
›››
Коли 20-річний студент університету Коля Зеров у 1910 році блискуче переклав оду Горація «До Левконої», майбутнє юнака здавалось ясно визначеним. Його, без сумніву, чекала блискуча професорська кар’єра. Та вже у 1918 році, коли Зеров надрукував свій переклад, ніхто б не наважився заглянути навіть у найближчі дні. Революція і громадянська війна встановили свої закони... Своє літочислення.
›››
Країну й далі омивають хвилі «Океану Ельзи» — майже культова група продовжує свій наступальний тур містами Батьківщини (у зв’язку з виходом нового альбому Gloria). Гіпераншлаговий стартовий концерт Вакарчука і «океанів» у Київському палаці спорту підтвердив те, що й так знали. Перше: товариш Вакарчук сьогодні щось трохи більше, ніж просто муземблема країни, — він ще й такий собі роко-попсний олігарх всієї України (бізнес, політика, навіть творчість — усе поєдналося в одній харизмі, і слава Богу). Друге: масовані піар-технології навколо групи й пропагандистські кампанії у зв’язку з рекламою телефонів, зрозуміло, стали істотною частиною фінансової користі фронтмена «Океану», але, на жаль, вписали його священне ім’я (для багатьох) великим шрифтом в історію вітчизняного маскульту, тому що коли «дуже багато», це ще не означає, що «все завжди добре». Третє: Вакарчук&Компані, дорогою втрачаючи деяких музикантів, усе ще залишається одним із артистів у країні, який збирає найбільше публіки. Часи, коли спортспоруди фарширувалися під зав’язку публікою на чиїхось сольниках, здавалося, вже залишилися лише на хвилях нашої пам’яті, однак...
›››
Чи правильно розумію, друзі мої: єдина царина поточної дійсності, де по повній програмі тріумфувала демократія, — це рідна культура?! Сто разів бита, ще більше лякана, ще частіше обдерта (як липка), а все одно живуча. І вже оскільки цього разу її (Культуру у вигляді Мінкультури) видавали заміж за наречених найрізноманітнішого калібру і статусу... Про що говорити... «Сватання на Гончарівці», «Весілля Фігаро» і «Одруження» (Гоголя) — усі верхівки й корінці класиків тьмяніють, блякнуть і пручаються у спробах конкурувати з місцевими авторами «сценаріїв».
›››