На даному етапі передвиборчої боротьби поки що немає жодного серйозного кандидата на пост київського міського голови, заявив лідер «Української Народної Партії» Юрій Костенко.
›››
Указ “Про вдосконалення державного управління в інформаційній сфері” дивує, передусім, тим, що назва не відповідає змістові. Доцентові Інституту філології Київського національного університету імени Тараса Шевченка Віталієві Радчуку в око впав бюрократичний стиль та еклектика викладу. На жаль, у справі українського національного відродження Віктор Ющенко не пішов далі Леоніда Кучми.
›››
Михайло Грушевський очолив перший український парламент – Центральну Раду, долучився до проголошення незалежності України і став її першим президентом. Розповідає Віталій Пономарьов, Радіо Свобода
›››
Штучний простір, створений комп’ютерами, вчені називають віртуальною реальністю. І саме в цьому ілюзорному просторі відбувається сьогодні значна частина контактів між людьми. Але віртуальне спілкування не може замінити живих взаємин,- вважає психолог.
›››
Нині Угнів не тільки найменше, але, мабуть, і найбільш непримітне місто в Україні. Розташоване воно у Сокальському районі на Львівщині, за кілометр-два від українсько-польського кордону, на березі ріки Солокія, що впадає в Буг, у мальовничій місцевості серед лісів. Проте чудесна природа, цілюща вода і повітря аніскільки не скрашують сірості його буднів. Сьогодні старовинне містечко ніби занурилося в летаргічний сон, немає в ньому дихання життя...
›››
Минулого тижня у Сербії, у новосадському кафе “Бункер”, любителі української літератури мали приємність зустрітися із укладачем збірника “Антологія українського постмодерного оповїдання”, письменником Юрієм Виничуком з Львова, перекладачами професоркою Львівського університету Аллою Татаренко та доцентом Белградського університету Міленою Іванович, котрі і сербському читачеві приблизили нові течії українського прозового постмодернізму.
›››
Чи не парадокс? У Польщі офіційно зареєстровано близько 3 мільйонів безробітних, що становить майже 18 % працездатної частини населення. Тимчасом будівельні фірми все більше відчувають нестачу робітників. Саме вони, власники будівельних підприємств, мають намір звернутися до нового уряду, що його буде сформовано через декілька тижнів, щоб Польща відкрила кордони і дозволила громадянам України, Білорусі та Росії легально влаштовуватися на роботу.
›››
У гірських районах на Прикарпатті діють сотні нелегальних пилорам. При таких темпах вирубування Карпат може різко погіршитись стан навколишнього середовища, як стверджують екологи. Натомість місцева влада пропонує збільшити вирубки лісу.
›››
Дуже багато говорено про радянсько-німецький договір про ненапад, знаний як пакт Молотова-Ріббентропа. Той відкрив шлюзи Другої світової війни і знаменував домовленість про поділ Європи. Але значно менш відомою є інша угода, також підписана Молотовим і Рібентропом, через місяць з невеликим після першої, 28 вересня 1939 року, яка офіційно звалася Німецько-Радянською угодою про дружбу і кордон між СРСР і Німеччиною. Це була ще більш цинічна угода, аніж перша.
›››
Український парламент прийняв закон, відповідно до якого в громадських місцях має бути не менше 50% площі для некурців. За прийняття закону, внесеного міністром охорони здоров’я України Миколою Поліщуком, проголосувало 288 народних депутатів
›››