Під час сьогоднішнього чату на сайті Кореспондент.net Микола Томенко розповів про заходи уряду щодо покращення схеми виплат допомоги при народженні дитини, у сфері житла, освіти, поділився своїми прогнозами стосовно результатів виборчої кампанії та відповів на низку інших запитань.
›››
Свято 1 вересня – стосується всіх. Адже всі ми були школярами, писали диктанти і контрольні, зубрили дати і теореми, одержували свої „двійки” і „п’ятірки”. Та найбільше хвилюються у цей день ті, хто переступає шкільний поріг уперше, а також – їхні батьки. Для них – поради психолога.
›››
У Польщі вже декілька днів тривають заходи з нагоди 25-річниці заснування першої в колишньому комуністичному таборі незалежної профспілки “Солідарність”. Роман Крик, кореспондент радіо "Свобода", зауважує, що у ці дні також дух української Помаранчевої революції постійно витає над Польщею. Заключним моментом стала зустріч у прибалтійському Ґданьску, де 25 років тому народилася “Солідарність”.
›››
Сенатори США Річард Лугар та Барак Обама на зустрічі зі спікером Володимиром Литвином заявили, що скасування поправки Джексона-Веніка по відношенню до України можливе вже у вересні цього року. Коментарі експертів з цього приводу.
›››
Втім, молодь не хоче бути верстатниками, слюсарями та електриками - студентів ПТУ щороку меншає. Протягом останніх 10 років система середньої спеціальної освіти дедалі більше програє вищій школі за якістю освіти. Профтехучилище обирають переважно ті, хто не може вступити до ВИШів.
›››
Лекція Миколи Жулинського в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" 1 вересня 2000 року. Наше суспільство переживає доволі складну фазу запозичення слів, в які прагне вкласти свій зміст. Однак процес профанації українського слова триває вже давно. Особливої напруги він набув у період тоталітаризму, коли слово було отруєне ідеологією і втрачало свою первісну змістову наповненість. Тепер іде окупація суспільної свідомості зденаціоналізованим, інтерінформативним словом, максимально відчуженим від національного контексту. Соціальні пріоритети відсторонюються на узбіччя цивілізаційного розвитку культури і духовності.
›››
"Влада манить, зачаровує, втягує людину у вир боротьби спочатку за її здобуття, а незабаром - і у вир боротьби за збереження цієї влади".Оксана Сліпушко, працюючи з Миколою Жулинським над книжкою "Віктор Ющенко: випробування владою", провела з ним чимало розмов. Природно, що більшість стосувалася внутрішньої суті влади й того, чому вона так сильно приваблює людину. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі уривки з цих розмов. Вони тим цікавіші, що Микола Жулинський досяг влади власними зусиллями, завдяки особистій силі волі й таланту.
›››
26 серпня Вищий господарський суд під головуванням Дмитра Притики визнав незаконною приватизацію консорціумом «Придніпров‘я» 50% +1 акцію Нікопольського заводу феросплавів. "... у нас власне відбувається так, що суди стають мішенню у суперечках між олігархами і владою. Особливо, якщо врахувати, що у владі є дуже багато людей, які також є олігархами"
›››
В'їдливе мікроскопічне створіння — кліщ, потрапивши на шкіру людини, не так легко піддається примусовій депортації. Глибоко зануривши хоботок у шкіру, кліщ починає смоктати у своєї жертви кров, і процес цей може тривати до двох і більше тижнів. Не кожна людина відчуває присутність вампіра на власному тілі, а розпухлого, розміром з горошину чи квасолину, кліща іноді сприймають як звичайну бородавку.
›››
Коли студенти після помаранчевої революції повернулися до навчання, то перше, що відчули, – дивовижний розквіт любові своїх викладачів до української культури. Тепер стає зрозумілим символ відродження української культури: вишивана сорочка та рушниця одного з перших радників міністра Білозір художника Сергія Пояркова.
›››