За інформацією газети «Сегодня», отриманої від джерела в політологічних колах, близьких до однієї з опозиційних партій, перший президент, голова фракції СДПУ(о) у Верховній Раді Леонід Кравчук очолить опозиційний виборчий блок «Об‘єднаємо Україну» на парламентських виборах 2006 року.
›››
Британський тижневик “Економіст” в останньому числі оприлюднив економічний і політичний прогноз розвитку України на кінець 2005 і на 2006 рік. Видання вважає, що поступові економічних реформ можуть стати на заваді внутрішня боротьба між різними силами в українському уряді, а також брак достатньої політичної підтримки для уряду в парламенті.
›››
На початку серпня київська рок-група “Green Grey” через засоби масової інформації звинуватила українську владу в утискуванні прав російськомовних виконавців, особливо тих, хто на останніх президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Для підтримки російськомовних виконавців “ґрін-ґреївці” організували акцію “Наше право”. Головна їхня мета – “раз і назавжди визначити статус російської мови як повноправної”.
›››
Україна має негативний досвід руйнації книговидання, починаючи ще з 1720 року, коли цар Петро І своїм указом заборонив книговидання українською мовою. Історія була немилосердною до нашої книжкової спадщини. Численні війни, пожежі, грабунки завдали невиправної шкоди книжковому фонду України. Нестерпно страждала українська книга й від радянської цензури та антинаціональної політики «совєтів». Наслідком цього стало різке зменшення кількості україномовних видань у підрадянській Україні. Зараз у нас нова влада, нові часи, але віз із українською книжкою «і нині там».
›››
Кабмін ухвалив державну програму розвитку автодоріг до 2010 року. Її мета - створення в Україні доріг европейського рівня. Реалізувати її планують за допомогою інвесторів. Адже для державного бюджету будівництво европейських доріг – мета амбітна, але непідйомна.
›››
Стаття харківського історика пана Білецького, написана 10 років тому, переживши декілька етапів формування сучасного українсього соціуму та політикуму, досі не втратила актуальності. Як, зокрема, ось ці рядки: "Напевно, історія не простить усім нам, хто нині існує в нашій рідній, широкій і благодатній Україні, якщо ми дозволимо собі злочинно знехтувати унікальною можливістю мирним та ненасильницьким шляхом реально втілити у життя багатовікову мрію українського народу, який завжди жадав бачити свою улюблену землю насправді вільним, оновленим, справедливим, щасливим, заможним і квітучим краєм"...
›››
Британський національний архів у вівторок, 2 серпня, оприлюднив документи стосовно дивізії "СС Галичина". У них, зокрема, міститься інформація про те, як 8 тисяч українських вояків після Другої світової війни отримали притулок у Великобританії.
›››
Про відродження українства, про його становлення через революційний шлях, про теперішне застійне становище і культурні передумови революційного його прориву, про становлення України НЕЗАЛЕЖНОЇ від поглядів Московщини, бо країна не тоді незалежна, коли вона чує критуку та глузуваня в свій бік або сумніви щодо її права на незалежність - вона незалежна, коли незважає на ті думки і вони зовсім не впливають на розвиток країни... Дай Бог, щоб колись у нас так було! Отож читайте про те, що потрібне Україні для самоутвердження як держави, як монолітного наріду та суспільства, як одного відлагодженого механізму, який працює на добробут нації і її славління у світі!
›››