Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко була гостем її колеґ із країн Вишеґрадської четвірки – Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії. Зустріч відбулася в польському курортному містечку Казімєж Дольни, що неподалік Варшави. Лідери чотирьох країн запросили голову українського уряду, щоб таким чином підтримати європейські прагнення України.
›››
Багато хто з українських меломанів чекав на цю подію - презентацію альбому гурту Димна Суміш. Проте, через бюрократичні заморочки до обіцяного 28 травня - альбом видати так і не встигли... Але ж концерт скасовувати ніхто не збирався! Навіть навпаки - у клубі "Store205" на публіку чекала не тільки Димна Суміш, а й спеціально запрошені гості - гурт Шакті.
›››
Візит Президента Віктора Ющенка до Туреччини привернув увагу турецької громадськості до України. Поміж високими візитами це роблять українці, які живуть у Туреччині. один поважний чоловік у Києві сказав, очевидно, жартома, що, на його думку, останньою представницею української діаспори в Туреччині була Роксолана.
›››
Опубліковано: Андрій | 10.06.2005, 12:18 Розділ: Наші за кордоном
У Празі відбулась презентація книжки дослідника Яна Млинарика “Доля бандерівців і трагедія греко-католицької церкви”. В зустрічі з автором і обговоренні видання взяли участь і чехи, і українці, виступали і фахівці, й прості люди, яких зацікавила тема дебатів.
›››
Щойно вийшов компакт-диск, який містить пісні відомого українського композитора Ігоря Шамо. Диск випустили спільними зусиллями шанувальники його творчості в Україні і Німеччині. Ігор Шамо є автором понад 300 пісень, а також симфонічних, оперних, камерних творів, музики до багатьох кінофільмів. Компакт-диск випущено з нагоди 80-річчя народження композитора.
›››
У студентські роки Анатолій Матвієнко не отримав Ленінської стипендії, розкритикувавши інститутський комітет комсомолу, але в політику увійшов саме по комсомольській драбині. Як авторитет у царині місцевого самоврядування багато років викривав тоталітарність виконавчої вертикалі, але вдруге очолює її гілку. Після Помаранчевої революції був одним із основних претендентів на посаду віце-спікера, але несподівано став кримським прем’єром.
›››
Ця історія – про маленьку радіостанцію НАРТ, яка вела мовлення в Києві, Харкові, Одесі, Вінниці й Краматорську на не дуже популярних ультракоротких хвилях. Точніше, це дві історії: революційна й післяреволюційна (дореволюційної не було: ми стартували „з колес” у серпні 2004 року й одразу поринули у вир політичних пристрастей). Хоча обидві ці історії маленькі, як саме радіо НАРТ, і ультракороткі, як його хвилі, та все ж, ризикну припустити, варті уваги: у краплі відбивається море, в НАРТі – український медійний простір, а в українському медійному просторі, у свою чергу – стан усього суспільства.
›››
Держава, в якій ми живемо, зробила безправ'я і несправедливість, ігнорування демократичних цінностей нормою суспільного життя. Зрощення влади і бізнесу, корупція і хабарництво стали загрозою національній безпеці. Світоглядний конфлікт між суспільством та владою, між інтересами громадян і реальними діями владних фінансово-політичних груп набув антагоністичних форм. Закритість інститутів влади від громадського контролю, корпоративність у прийнятті нею рішень породили в людей недовіру до влади
›››
Президент України Віктор Ющенко 8 червня в ході офіційного візиту до Туреччини зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм ІІ та обговорив з ним питання утворення єдиної помісної церкви в Україні.
›››