Саме в момент насолоди мистецтвом, спогляданням природи – переживається сенс життя, ця невловима для прямої мови річ. Та саме за допомогою слів можна проявити шлях до нових просторів духу. Вірші Марії Гончаренко живуть на глибших рівнях світовідчуття, хоча взаємодіють з усією вертикаллю життєвих шарів.
›››
Репертуар театру-студії "МІСТ" на січень 2013 у приміщенні Культурного центру видавництва «Смолоскип» (вул. Межигірська,21 м.«Контрактова площа») та у приміщенні Києво-Могилянського театрального центру «Пасіка» (вул. Іллінська 9 м. «Контрактова площа»).
›››
Ще до відкриття першої сесії новообраного парламенту в інформаційному просторі кимось наполегливо розвивається тема небезпеки для її існування. Поширюються різні версії плану влади щодо знищення опозиції як реальної політичної перешкоди другій каденції Януковича і впливу регіоналів. Ситуація звична в українських реаліях, адже причетність до влади прямо впливає на фінансове благополуччя дуже багатих людей незалежно від купленого партквитка...
›››
Письменник Михайло Слабошпицький потішив читачів новим твором «Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші» із приміткою: “Біографія, оркестрована на дев’ять голосів” (видавництво “Ярославів Вал”, 2012 р.). Автор зробив спробу через призму біографії великого письменника розповісти про випробування української людини історією. Про її екзистенційну самотність і про неубієнну надію, яка оживає в кожному поколінні. У творі діють Михайло Коцюбинський та його видатні сучасники: Євген Чикаленко, Сергій Єфремов, Володимир Самійленко, Володимир Леонтович, Володимир Винниченко та їхні сучасники.
›››
Історик, доктор історичних наук, професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак розкаже про збірку есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності». Він упорядкував та написав передмову до книжки. Переклад виконала поетка Богдана Матіяш.
›››
Запрошуємо вас 7 грудня о 18 годині до київської книгарні "Є" (вулиця Лисенка, 3) на презентацію кількох нових книжок видавництва "Смолоскип" із серії "Вибрані твори" - Олекси Слісаренка, Богдана-Ігоря Антонича, Богдана Лепкого (у двох томах), а також книжки Наталі Гавдиди «Літературно-малярський дискурс творчості Богдана Лепкого».
›››
15 грудня о 16 годині у Національному музеї літератури України (вул. Б.Хмельницького,11) за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні відбудеться презентація нового музичного альбому композитора, співачки, поетеси, лауреата міжнародних конкурсів Олесі Сінчук.
›››
Шановні читачі, пропонуємо вам нові книги видавництва "Смолоскип": 8-й том творів Вячеслава Чорноволо та монографію "Літературно-малярський дискурс у творчості Богдана Лепкого" Наталії Гавдиди.
›››
Наш гість – Володимир Войт, бандурист, диригент, композитор. З 2001 року – соліст Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.І. Майбороди. Здійснив численні колективні та сольні виступи, гастролі в Україні. Має аудіозаписи сольних епізодів оркестрового музикування. У 2008 році стає артистом оркестру Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г. Верьовки. Цього ж року, удостоєний почесного звання – заслужений артист України. Хормейстер хору апарату Верховної Ради України.
›››
До нас завітала одна з найуспішніших українських письменниць Ірен Роздобудько. Вона народилася у Донецьку, проте пише свої твори українською мовою. Закінчила Київський національний університет, є нині головним редактором журналу «Караван історій. Україна», викладає в Театральному університеті (курс кінодраматургів). В ній є неабияка твердість характеру, принциповість, проте пані Ірен вражає філософською терпимістю, коли спілкується з бува безцеремонними і безпардонними читачами... Про підґрунтя різноманітної натури пані Ірен йдеться в наступній бесіді, вона також дає оцінки викликам дійсності.
›››