Можна не сумніватись - якось недоречно напередодні парламентських виборів говорити про нову конституцію і вигідний для українського суспільства державний лад. Опозиція готова тричі ігнорувати президентську Конституційну асамблею, вважаючи себе зайвою у цій провладній структурі. Ну то й що? Вибори завершаться і в один момент ми зненацька опинимося перед такою ж проблемою, якою став мовний проект Ківалова-Колєсніченка.
›››
Чудових режисерів в Україні можна порахувати, певно, на пальцях однієї руки, і серед них – заслужений діяч мистецтв Юрій Кочевенко. Він поставив чимало вистав у провідних театрах СНД, України, Києваа. Цікаво, що Юрій Кочевенко має фундаментальну акторсько-режисерську освіту. Плюс Вищі режисерські курси (Москва). У його творчій скарбниці видатні театри й п’єси. Гучний успіх. Жодного провалу. Нині Юрій Кочевенко викладає у Київському міжнародному університеті, знімається в кіно. Та передусім режисує, вирізняючись суто незалежним мисленням: сам вибирає п’єси, акторів й методу, яка у нього щоразу ексклюзивна.
›››
Сам я ще не є батьком, але образ дитини, поданий нині в маскульті, мене лякає. З таким успіхом можна всі інстинкти притлумити… Не знаю, чи нині ще жива реклама одного з ТЦ Києва, де дівчинка корчить таку фізіономію, що могла б стати маніфестом сучасного бачення дитини.
›››
Наш гість — Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист і лірник, керівник ансамблю «Хореа Козацька», заслужений артист України. Він вражає своєю універсальністю і унікальним репертуаром: неперевершено виконує твори середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, часів української революції 1918—1922 років, знані та маловідомі народні пісні, авторські стилізації, реконструює традиційний кобзарсько-лірницький репертуар.
›››
Наші унікальні нардепи не втомлюються закликати українців до толерантності, заодно готуючи для народу «довбню-демократизатор» у вигляді законопроекту про протидію екстремізму. Найактивніші агітатори зовсім не є взірцями толерантності, бо дуже нервово і нетолерантно сприймають слушне нагадування про те, що публічно проповідувати громадянам релігію терпимості годилося б державною мовою. Це їхніми стараннями суспільство поділено навпіл пропагандою усілякої нетолерантності з метою виграти вибори. Тепер, замість створення атмосфери миру і благодаті, допущені до влади особи намагаються цинічно «дресирувати народ». Кому це потрібно?
›››
Але що треба для тверезості? Пройти шлях емоційних поневірянь? Зрозуміти необхідність цього життя, прийняти світ? Змиритися з існуванням? Усвідомити себе частиною всього? Все вкупі? Важко сказати. Важко знайти методу. Бо тверезість бачить одну просту істину – нема однієї відповіді на всіх. Життя існує за законом розмаїття. Мабуть, найбільш точною порадою буде – просто користуватися розумом.
›››
Не встигли відлунати пристрасті за Андріївським узвозом, як під загрозою абсолютної комерціалізації опинилася Контрактова площа, і розташований на ній Гостиний двір. Однак на думку громади, треба простір цей наповнити не ТЦ і підземними паркінгами, а культурними установами. Незважаючи на намагання забудовника замурувати внутрішнє подвір'я, акція триває, Гостиний двір досі окупований громадою, і там проводять різноманітні культурні заходи: лекції, виставки, перформанси, концерти.
›››
Коли половина світу знемагає, обманута фальшивими проектами «порятунку», ми в очікуванні. До нас все це докочується згодом, хоч інформація про все в нас є. Ми вже здогадуємось, що кожна глобальна фінансова афера не обходиться без потужного інформаційного камуфляжу під якусь програму вирішення надважливої проблеми людства. А потім чергова економічна криза замітає всі сліди…
›››
Талановиту, вродливу і напрочуд працелюбну Марію Грунічеву вирізняють ґрунтовна театральна освіта і провідні ролі у виставах за п’єсами класиків… Зрозуміло, що вона грає і у п’єсах сучасних, зокрема, авангардних, драматургів і це їй блискуче вдається, оскільки Марія Грунічева – універсальна актриса, поза амплуа, відчуває проблеми і прагнення сучасників, як кажуть, на відстані серця і сльози.
›››
Все починається з голови. Ось просте і самозрозуміле твердження, що нам необхідно нарешті зрозуміти. Воно стосується всього людського, в тому числі й такої всім обридлої теми, як здоров'я.
›››