Стереотипам піддаються майже всі люди, незалежно, чи вони «пересічні громадяни», а чи «плем’я високолобих передовиків». Киянам, наприклад, властиво думати, що соціальні, політичні та культурні процеси автоматично поширюються на всю країну, тому їх не надто непокоїть життя в провінціях. Киянину нецікаво знати, чим живе Маріуполь, доки там не лусне домна чи не випаде рясний смог, так само, як маріупольцям не надто цікаве життя Києва далі від Банкової та Майдану… Людям досить і декількох найбільш знаних рис, аби з легкої руки нагородити цілий регіон ярликом.
›››
Це вже навіть не смішно. Перед кожними виборами у нас ставлять під сумнів статус української мови. І так – вже 20-ть років! Невже це ніколи не скінчиться? І як все-таки цього можна позбутися?
›››
27 жовтня (субота) о 19:00 у Будинку органної та камерної музики з нагоди відкриття 42-го концертного сезону Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Державна академічна хорова капела "Дударик" презентує літературно - музичну композицію "Осанна осені".
›››
Українська книгарня "Смолоскип" презентує вам нові видання -- антологію "Поезія із-за ґрат" та науково-популярне видання "Українські таємниці Франції" О. Дробахи.
›››
Наш гість – український незалежний режисер, сценарист Мирослав Слабошпицький. За плечима у Мирослава – Київський театральний інститут ім. Івана Карпенка-Карого (спеціальність – режисер кіно и телебачення). Працював репортером кримінальної хроніки. На початку дев’яностих трудився на кіностудії ім. А. Довженка. У 2000 Мирослав Слабошпицький – віце-президент Асоціації молодих кінематографістів України. Писав сценарії для кіно і телебачення. Один з них – «Чорнобильський Робінзон» – став лауреатом Всеукраїнського конкурсу сценаріїв «Коронація слова».
›››
Це вже не перша зустріч цього колективу зі столичним глядачем – у 2009 році кияни могли побачити вистави «Кавказьке крейдяне коло» та «Брати», залишивши про себе лише позитивні враження. На цей раз театр на чолі з автором п'єси та режисером-постановником Автанділом Варсімашвілі представить виставу «Люблю! Люблю! Люблю!»
›››
3 жовтня о 18 годині в київському Будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться презентація «Вибраних творів» одного з найвидатніших українських поетів ХХ століття Богдана Ігоря Антонича, що вийшла друком у видавництві «Смолоскип».
›››
Вельми цікавим є те, що затяжна дискусія навколо теми федералізації України не припиняється. Більш того, за федералізацію починають висловлюватися водночас із табору патріотів і так званих проросійських чи інших симпатиків держав-сусідів. Є серед пропагандистів федералізації і космополіти, і такі «доброзичливці», які не сприймають української незалежності досі. Безумовно така непроминуща увага до суто теоретичного питання кимось підігрівається і тому багато мудрагелів просто «ловляться» на цю тему. Після цих слів запитаємо себе - кому це вигідно?
›››
Композитор, піаніст, художник, письменник Сергій Бедусенко добре відомий в мистецькому житті не тільки нашої країни, а й за її межами. Значну частину своєї творчості він присвятив театру і міцно увійшов в історію як фундатор арт-рокового напрямку в українській музиці і автор перших національних рок-опер («Енеїда» за І. Котляревським і «Суд» за Б. Олійником).
›››
20 вересня Київський академічний Молодий театр відкриє 34-й театральний сезон. Сміливий та готовий до експериментів, колектив Молодого не припинятиме захоплювати та приємно дивувати своїх прихильників. Й головним подарунком, як завжди, стануть нові вистави. Проте розпочнеться черговий театральний рік однією з найулюбленіших та, напевне, найбільш експериментальних постановок театру – «Маринований аристократ» за п’єсою Ірени Коваль у постановці Станіслава Мойсеєва.
›››