...завжди легше закрити і заборонити, аніж навчити цінувати. Закрите і увішане заборонами суспільство діє, але не живе, воно продуктивне, але не надійне. Бо заборона нічого всередині не народжує, лише роздмухує почуття страху і підлого такого хробачка прагнення забороненого.
›››
Світлана Мирвода має чудове прізвище і світлу натуру, спрямовану на добро. Поле її діяльності досить широке: володарка Гран-Прі Міжнародного фестивалю «Світ музики» в Італії, лауреат численних Всеукраїнських фестивалів і конкурсів, заслужена артистка України Світлана Мирвода – солістка-бандуристка Академічного оркестру народної та популярної музики Національного радіо, старший викладач Університету «Україна».
›››
Перших два десятиліття нашого незалежного, самостійного існування минули без належних планів. Настав найвищий час діяти. Архиєпископ Любомир (Гузар)
›››
Останнім часом набула розголосу проблема слогану «Спасибо жителям Донбасса за …» і далі або пряма репліка про президента, або евфемізми, пов’язані з цікавими випадками його професійної діяльності. І останній виток був позначений атакою силових структур на підприємців “ProstoPrint”: на їх приміщення та майно під час акції на Майдані Незалежності. Щодо цього коротко хочеться зазначити декілька речей.
›››
...Історики знають, що масові переслідування починаються з переслідування одиниць. Імовірно, що й зараз ми вступаємо в час, де жертвою може стати кожен. Тому дозвольте поділитися простими порадами, як поводитися за таких умов. Одні з цих порад я вичитав із книжок, другі вивів із власного досвіду, а ще інші почув від людей, мудріших за мене.
›››
Мистецтво – то далеко не тільки художня діяльність. Не тільки музика. Всі ремесла варті цього звання у своєму розвиткові. Коли рука людини «набивається», око «загострюється», рух стає тонким і точним – виникає краса, божественне протікання життя, яке дає світу плід – витвір, врожай, страву, музичний інструмент тощо. І найкраще для майстра – то бачити, як його праця діє, як його витворами з удячністю користуються, як виплекані ним тварини граються на сонечку.
›››
Говорити про політику в Україні не можливо, щоб не заторкнути тему політико-урядового естаблішменту України від сільської ради до уряду і парламенту. Слова Митрополита Андрея Шептицького взяті з відомої статті «Як будувати рідну хату» подають образ відомої сучасникам ситуації, характерною рисою якої є залежність вирішення суспільних проблем від Божого благословення і християнських цінностей. Якими надсучасними і актуальними є слова Митрополита, написані майже сімдесят років тому.
›››
Анатолій Крим – це вже не півострів, а цілий материк, населений цікавими колоритними людьми: порядними й негідниками, диваками й прагматиками, безсрібниками і крутіями, патріотами і безбатченками. Вони повнокровно діють в його п’єсах, кінофільмах, оповіданнях й романах, виявляючи весь спектр почуттів і «вибриків» розуму. Цей народ на сторінках – з досвіду письменника, котрий понюхав життя в усіх його проявах. Біографія сприяла.
›››
Політика завжди там, де відбуваються зіткнення людських інтересів, котрі безсильна розрішити будь-яка природнича наука, бо навіть найбільш фундаментальна з них вивчає не більше, ніж зіткнення матеріальних об’єктів. З’ясувати можливість прийнятного рішення численних протиріч у людському суспільстві повинна була б така суспільна наука, як політична економія, однак введення в псевдонауковий оберт Короткого курсу пролетарської політекономії надовго призупинило її власний розвиток.
›››
Біографія нашого гостя Данила Дірова – художника, філософа, мандрівника, народного дипломата – напрочуд феєрична. Його родовід – суцільний інтернаціонал, в якому найбільше, певно, німецької та польської крові (до речі, знаменитий піаніст, композитор і політик Ігнацій Падеревський – прямий предок), та пан Данило вважає себе українцем, притому що сім’я науковців (мати – доктор філософії, а батько – доктор технічних наук) за період зростання Данила 16 разів переїжджали з місця на місце, скажімо, з Рахова до Алтаю… з Вінниці до Санкт-Петербургу… з Москви до Києва…
›››