Станіслав Колокольніков щиро-дитинно усміхається веселим вустами і сумними очима. Він здається незахищеним диваком, хоча вміє бути не тільки гострим на слово, а й зухвалим і саркастичним (поза сценою). Та навіть його сарказм – не руйнівний глум, бо Колокольніков має душу добряка, хоча через свою наївність (або принциповість) може висловити щось болюче на чиюсь адресу. Але розумний розуміє: бовкнув блаженний, нема чого на нього ображатися, він прагне покращити світ.
›››
26 листопада 2011 року о 19:00 у виставковій залі Галереї ім. Олени Замостян Культурно-мистецького центру НаУКМА (вул. Іллінська 9, м.Київ) відбудеться відкриття персональної виставки модерного сакрального живопису Дмитра Гордіци «Пришестя». В експозиції будуть представлені твори, які є результатом 10-літньої роботи майстра і демонструють полістилізм сучасної української іконописної школи.
›››
Олега Скрипку коротко можна відрекомендувати так: український музикант і співак (діапазон від фольк-року до джазу), композитор, лідер гурту “Воплі Відоплясова”, громадський діяч, організатор музичних фестивалів “Країна мрій” і “Рок Січ”. А ще він приклався до мюзиклів (“Вечори на хуторі поблизу Диканьки, “Попелюшка”), до озвучування мультиків (у норвезькому мультфільмі «Карлсон, який живе на даху» його голосом розмовляє саме Карлсон). Приводом для зустрічі з Олегом Скрипкою стала непересічна подія: в столичному Палаці Спорту 20 листопада відбудеться величне шоу-панк-ревю з космічним присмаком під назвою «25 років на орбіті».
›››
Людина швидко усвідомила величезні переваги, надані йому правом одноосібного розподілу, а тому добивався володіння таким, використовуючи всі доступні йому засоби і способи, не оминаючи найжорстокіше насильство. Якщо історія людства є історією неперервної і жорстокої боротьби за переділ як результатів спільної виробничої діяльності, так і результатів суспільного виробництва в цілому, то одночасно вона є історією боротьби за володіння правом одноосібного розподілу.
›››
Коли наполегливо шукаєш – обов’язково знаходиш. А інколи цікаві знайомства починаються витягатися, як та нитка з клубочка. Отак із гончаркою Наталею Мазикіною мене познайомив герой попереднього інтерв’ю Сергій Казьмін. Він розповів, що вона навчилася гончарству під час тривалого перебування в Японії, працює в тамтешньому стилі, а тому цікавість подвоїлася. І от якось на Андріївському узвозі ми зустрілися й познайомилися вже особисто. Наталя дійсно довгий час подорожувала Китаєм і Японією, в Японії навчилася гончарству і побувала на багатьох виставках і ярмарках. Знає китайську і японську мови, випускниця Інституту іноземних мов з дипломною роботою з історії китайських ієрогліфів, людина, з дитинства знайома з мистецтвом.
›››
Разом із дорослішанням нових поколінь ми вступаємо в епоху славнозвісного DIY (do it yourself – зроби сам). Оскільки життєвий досвід показує людям і молодим зокрема, що ні від кого нічого чекати не доводиться, вони все більше схиляються до простої думки «коли не я, то ніхто». І беруться, зрештою, до роботи: захищають свій життєвий простір, організують свій час конструктивно на противагу деструктивним тенденціям часу.
›››
Журналіст і письменник Володимир Коскін починав як поет (“Книга віршів про кохання”, “Земне і небесне”). Згодом видав книжки гостросюжетної прози: “Пекельним колом”, “Позбавлені долі”, “Королі афер”, “Містифікатор”. Найсвіжіша книжка “Йоржі атакують!” (видавництво “Ярославів вал”) – це не тільки феєрверк кумедно-дотепних пригод, а й роман-попередження: природу не можна вичерпувати, як юшку з казана.
›››
Суспільство заблукало в словах. Важко сказати, чи це через технічний прогрес, чи просто власну нездатність. Але факт лишається фактом – інформаційний простір виливає на нас тисячі слів, але всі вони заплутані в клубок, що з часом усе більш нагадує вузол царя Гордія. Концепції, теорії, змови, викриття, пропаганди, агітації, емоції… Чим більше в те поринаєш, тим більше хочеться закритися і перевести дихання. Страшний біг, але біг по колу, біг без визначеної мети. І ні секунди подумати. Ось і секрет. Треба більше думати, бо справжній плід походить зі справжньої думки.
›››
Сьогодні ми зустрічаємося з головою Київської організації Національної спілки письменників України, головним редактором літературного журналу «Київ», письменником, перекладачем Віктором Барановим. Привід – вихід його нового роману «Заплава». Твір за стилем і змістом вельми жорсткий і безкомпромісний, такий, що відповідає нинішньому світоглядові автора.
›››
Значний дефіцит справедливості та рівності в суспільстві колись «окончательно и бесповоротно победившего социализма» найприроднішим способом вписується в довгий ряд невдач, що незмінно переслідують борців за соціальну справедливість. Їх фатальна неминучість створює прецедент існування правила без виключення.
›››