Про скульптора Миколу Знобу можна сказати, що кожна мить його життя, зокрема й до народження, пронизана мистецтвом. Родина складається не просто з династичних художників і скульпторів, а з видатних. У сузір'ї талантів – дідусі, бабусі з обох батьківських ліній. Батько – скульптор Валентин Зноба (до речі, саме він ініціював створення українського Монмартру – Андріївського узвозу) й мати – живописець Тетяна Голембієвська – народні художники України.
›››
Високе мистецтво – це круто, але якість повсякденності задає мистецтво вжиткове і вуличне, тому що саме вони формують найближче оточення людей. Буття формує свідомість, тому якщо ми будемо жити в сірих і нудних палітрах залізобетонних лабіринтів, то й самі будемо сірими й нудними… і залізобетонними. Але може і свідомість підлаштувати буття під себе, людина може розфарбувати стіни кольорами веселки, посадити дерево і змайструвати щось цікаве. Таким чином вона оточить себе гарними і розумними предметами, які або просто принесуть задоволення, або ще й нагадають про якісь важливі в житті речі.
›››
До розмови ми запросили Андрія Чебикіна, ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіка, професора, президента Академії мистецтв України. Віртуоз-гравер і досконалий рисувальник, маестро бездоганної лінії і вогнистого контуру, він вражаюче вторгається на суміжні території – в акварель, гобелени, живопис, скульптуру.
›››
Попри те, що для сучасного мистецтва скульптури — справжнього, потужного, безкомпромісного — в Україні поки що нема умов. Відсутні, за великим рахунком, усі параметри розвитку як такого — ні глядачів, ні арт-дилерів, ні спеціалізованих галерей чи музеїв. Українські скульптори, наче Прометеї, видираються із суворої дійсності, щоб оспівувати краще в людині, матеріалізують свою мрію про прекрасне.
›››
Для побуту кожної людини характерним є дотримання тих чи інших поглядів, моралі, звичаєвості. Життя ж суспільного загалу на рівні регіональному формується під впливом основних, базових цінностей. На превеликий жаль, нині, як в Україні, так і на території пострадянського простору, ми маємо конфлікт інтересів тих інституцій, які покликані формувати і пропагувати цінності для людини. Мова піде про релігію і конфесіоналізм, як чинники суспільного життя.
›››
В уяві шанувальників мистецтв столичний Палац «Україна» асоціюється з найпрестижнішим концертним залом, де виступають найкращі вітчизняні і закордонні артисти різних жанрів. І так воно є. Упродовж десятиліть цей мистецький заклад є тим почесним брендом, який приміряють на себе митці у намаганні дорости до того моменту, коли можна сказати: «Я виступав у Палаці «Україна». Цього разу ми зазирнемо до нього не з фасаду, а зі службового входу, аби зустрітися з господаркою храму муз – виконувачкою обов'язків генерального директора й художнім керівником Державного підприємства «Національний палац мистецтв «Україна» Віолеттою Мозговою.
›››
Пропонуємо вашій увазі розмову з Михайлом Шевченком – поетом, публіцистом, громадським діячем, заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом премій: ім. Петра Артеменка, ім. Павла Усенка, ім. Володимира Сосюри, ім. Івана Нечуя-Левицького, ім. Миколи Островського, Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди.
›››
2 1 травня 2011 року у Маріїнському парку ВМГО «Центр субкультурних ініціатив «Урбан Х» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Київської міської державної адміністрації провів акцію «Посміхнись, Європо!» до Дня Європи та за традицією створив ВУЛИЧНУ ГАЛЕРЕЮ ПОСМІШОК!
›››
Мольберт, ручка, перо, чорнильниця, етюдники, штамп-печатка, книги з особистої бібліотеки... Ці та інші речі, що представлені в експозиції, торкала рука великого поета 150 років тому. Сумній річниці відходу у Вічність Тараса Григоровича присвячено виставку «Жива душа поетова святая» у Національному музеї Тараса Шевченка.
›››
Є відчуття, що існує два якісно різних Юрія Щербака. Один писав до міжнародної кар'єри дипломата, другий – після. Один Щербак прагматично-приземлено вникав в українські реалії, другий Щербак отримав можливість дивитися на події з космічної висоти. Чи так?
›››