Фестиваль – приємна штука. А от коли фестиваль ще є ефективним у соціальному просторі – то це штука вдвічі приємніша. Архітектурне бюро “Zotov & Co” вкупі з амбіційною архітектурною молоддю України та світу, за підтримки Національної спілки архітекторів України, Архітектурного клубу, ось уже вчетверте провели фестиваль «CANactions», справжню подію в архітектурному світі як Києва, так і України в цілому. Фестиваль молодіжний, бо організатори орієнтуються на майбутнє, яке зростає сьогодні в стінах архітектурних, дизайнерських та містобудівних факультетів. Сам слоган події свідчить за себе: «Архітектурний молодіжний рух у простір сучасної світової архітектури».
›››
Надія Степула – це людина-шлях. Є така особлива порода людей, які розкривають світ (а через нього себе) у подорожах. Нині багато хто мандрує, та від цього ближнім, як кажуть, ні холодно, ні жарко, бо їхня мандрівка не стає набутком-дарунком для інших. А от Степула…
›››
Ще 10-15 років тому 9 Травня не супроводжувалося політичною істерією і було лише одним із державних свят, важливим, та навряд чи найважливішим. А ще це було якесь людяне свято. Здавалося б, чим більше часу мине від закінчення Другої світової війни, тим меншою ставатиме ідеологічна складова Дня Перемоги, а на перший план виходитимуть уселюдські мотиви: скорбота, пам’ять про загиблих, турбота про вцілілих. Думалося, власне, що з бравурно-радянського свята 9 Травня еволюційним шляхом перетвориться на День Миру чи День Пам’яті, як і належало б у нормальній європейській країні.
›››
На нас чекає зустріч із провідним актором Київського академічного театру «Колесо» Олександром Бірюковим, який тільки-но відсвяткував свій черговий «задьористий» ювілей, позначений цифрами 60. Ми, зрозуміло, вітаємо артиста не з кількістю років, а із здобутками, яким ще рости і рости.
›››
Наш гість – президент Всеукраїнського риболовного громадського об'єднання «Громада рибалок України» Андрій Неліпа. В Україні кожен третій житель є рибалкою, тож можна уявити кількість охочих поспілкуватися з паном Андрієм. Одним із завдань, спрямованих на подолання зазначених екологічних проблем, Андрій Неліпа вважає розробку й лобіювання законопроектів, які дозволяють знизити рівень браконьєрства, яке останнім часом досягло катастрофічних розмірів.
›››
Сергія Пантюка неможливо уявити усамітненим, відстороненим, таким, що відлюдьком працює у тиші законспірованого кабінету. За своєю сутністю він – людина публічна, бунтар-організатор, обличчям і серцем завжди повергнений до подій і людей. Така в нього натура, в якій немає ні пози, ні манірності. Важко знайти серед українських літераторів більш експресивного, розкутого і веселого чолов'ягу.
›››
Київ мистецький нині не можна уявити без надзвичайно талановитого гострохарактерного актора Молодого театру Олексія Вертинського. Він одразу запам'ятовується у будь-якій виставі. Вертинський — це феєрверк бурхливого темпераменту, музичної та пластичної обдарованості, філігранної техніки. Його творчість відзначається пошуком правди і нових театральних форм вираження, багатогранною синтетичною формою відображення матеріалу, любов'ю до характерної деталізації образу, вмінням вибудувати перспективу ролі, наповнити її оригінальними барвами.
›››
Сергій Грабар – це людина в трьох особах. Меломани його знають як організатора Міжнародного джазового фестивалю «Єдність», любителі літератури – як письменника, будівельники – як директора Української будівельної асоціації. Сам він вважає головною справою життя – літературну діяльність. 18-19 березня десятий рік поспіль відбувається джазовий фестиваль «Єдність», організатором якого є Сергій Грабар.
›››
Трохи раніше на Порталі українця з’явилася публікація доктора юридичних наук, професора Олександра Миколайовича Костенка «Як нам вийти на шлях соціального прогресу? Про роль суспільних наук у модернізації України». Сьогодні ми публікуємо матеріал, де пан Олександр розповів, чому він дійшов саме таких висновків про причини сучасного стану нашого суспільного життя та шляхи його покращення, чому корупцію неможливо подолати законодавчим чи навіть карним шляхом, чому краще заробляти гроші чесним шляхом і неможна вимагати низької ціни на газ. Все це стосується соціальної культури громадян, все це крутиться навколо головної відповіді на питання «що і як нам треба змінити, щоби жити стало краще».
›››
Великий піст — найважливіший і найдавніший з усіх багатоденних постів. Це своєрідна підготовка до найбільшого християнського свята — Святої Пасхи (Великодня). Протягом сорока днів, що відводяться для цього, люди мають відмовитись не лише від їжі тваринного походження, а й від усіх спокус, розваг та веселощів. Ісус Христос був розп’ятий на хресті за наші з вами гріхи і воскрес задля нашого спасіння. Саме тому день Його Воскресіння вважається чи не найважливішим днем у всій історії людства, до зустрічі якого люди мають готуватись з хвилюючими перед-чуттями та молитвою в серці.
›››