Зараз майже всі «свідомі українці» скажуть, що теми геополітики та геостратегії, є непотрібними, або принаймні «не на часі». Мовляв, не існує зараз нам загрози ні із Заходу, а ні, тим більше, з Півдня, а є лише загроза з Північного Сходу. Такий погляд є не просто однобоким – це погляд людини, яка не бачать далі свого носа. Може тому в нас і така держава, яка не має ані Національної ідеї, ані якоїсь програми розвитку хоча б на кілька років уперед. Подаємо одну зі спроб такого прогнозування подій – подій не лише дуже ймовірних, а подій просто неминучих за такого розвитку ситуації навкруги України.
›››
Опубліковано: Андрій | 19.03.2006, 01:42 Розділ: Теорії
Кияни поминають загиблих у Куренівській трагедії, яка сталася 45 років тому. 13 березня 1961 року близько дев'ятої ранку у районі Бабиного Яру прорвало дамбу. Лавина бруду заввишки з чотириповерховий будинок рухалася вулицями Куренівки зі швидкістю 5 метрів за секунду. Потік поглинав будинки та людей - наслідки аварії були катастрофічні.
›››
Є тріада, кожна із складових якої суттєво впливає на людську свідомість і формування громадянського суспільства, – це мова, релігія і земля. І від того, як вирішуються проблеми, пов'язані з ними, залежить майбутнє держави. Тож дай нам Боже розуму не перетворювати ці проблеми під час кожних чергових виборів у засіб розбрату, а мудро і виважено, без поспіху і політичного ажіотажу вести український народ до єднання.
›››
Якщо Україна хоче забезпечити своє майбутнє, як казав сто років тому Іван Франко, «у народів вольних колі», їй треба докласти чимало зусиль, щоб використати ті плюси, які є в нашому соціумі, а ще більше зусиль, щоб перебороти спадок минулого і консолідувати населення в нову якість — українську політичну націю. Поняття української політичної нації, проблеми та перспективи її формування висвітлюються автором у заключній частині.
›››
Більшість українців вважають Тараса Шевченка головним поетом своєї країни. Це тим більше дивно, що головна функція Шевченка принципово інша. Сам Шевченко вважав себе кобзарем, відповідно назвавши й свою головну збірку, тобто людиною, яка в українській середньовічній історії всього лише кликала свій народ на бій.
›››
Визначивши стратегічний напрямок і головну суть третього шляху України, не можна залишити поза увагою дуже важливе питання про те, яка саме суспільно-політична сила здатна стати лідером в улаштовуванні нашого життя на нових гуманістичних засадах. Логічно припустити, що першими справжнє реформування і оновлення України мають розпочати саме ті люди, які за самою своєю природою є носіями нової й прогресивної системної якості. Однак, що це за люди та чи є вони нині у нашому суспільстві?
›››
Деспотична Російська імперія Миколи Першого зазнає закономірної поразки у Кримській війні 1853-56-го років. І якщо до цієї війни “на всіх язиках все мовчить, бо благоденствує”, то тоді, коли реальна ціна свого благоденствія стає очевидна, імперія постає на грань катастрофи. Цієї катастрофи не переживає і перша особа імперії, як назвав її Шевченко “неудобозабываемый тормоз”. Новий імператор Олександр Другий починає реформи. Відкривається “гласність” – не те, що свобода слова, але все ж...
›››
5 березня у православних християн розпочинається головний період церковного року - Великий Піст, час покаяння. Протягом цього часу Церква буде готувати своїх вірних до зустрічі Світлого Христового Воскресіння.
›››
Масляний тиждень останній перед Великим постом. Кожний день цього тижня має своє ім’я та значення. Понеділок називався “зустріччю”. Весела товстуха Масляниця тільки починала святкування. На перший день Масляної, в “м’ясопусну” неділю, за стародавнім звичаєм, готувався холодець з свинячих ніжок; тому цей день ще називався “ніжкові заговини”
›››
Ця моя стаття, в співавторстві з Олександром Чистяковим, виникла як підсумок обговорення майбутнього шляху України і спроб зрозуміти, яка доля всіх нас чекає в майбутньому…
›››