Хто, як i коли може стерти грань мiж "бандерiвцями" i "схiдняками"? Що допоможе українцям вiдчути себе єдиною нацiєю? На думку полiтикiв, поєднати Схiд i Захiд допоможуть демократiя, бiзнес i... терпiння.
›››
Луцький медик Олександр Харченко виявив цiкаву закономiрнiсть: нешанобливе ставлення до рiдної мови... скорочує життя. Звiсно ж, перша реакцiя на таке твердження - це подив i, м'яко кажучи, недовiра. Проте дослiдник має свої аргументи.
›››
Факти вказують на те, що нині народ України стихійно консолідується і починає поступово усвідомлювати себе як єдине відносно цілісне соціокультурне утворення, етнічні відмінності між основними складовими якого мають непринциповий і неконфронтаційний характер. В той самий час, запереченням діалогу та консолідації україномовної і російськомовної культур в Україні можна досягти тільки одного – конфронтації цих культур і всього того, що подібну конфронтацію природним чином супроводжуватиме.
›››
Науковою істиною є те, що від зачаття розпочинає своє життя кожна нова людська особа. Нічого не додається до зародка, окрім поживних речовин. Тіло людини, одухотворене Божим творчим велінням, формується з першої клітини, породженої злиттям батьківської та материнської гамет. Найрадісніше Свято всього людства - Благовіщення Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії 25 березня (за новим ст. - 7 квітня) - День, коли "Слово стало тілом", своїм Воплоченням освятило і спасло людську природу (славу цього освячення ми споглядаємо в іконописі, який по-особливому передає істину переображення людської природи) і почало перебувати серед людей.
›››
Знищення прадавнього села, біля якого знайдене скіфське городище VII—VI ст. до н.е., в якому козацький цвинтар XVI—XVII ст. і залишки монастиря, почалося давно. Відтоді, як почали затоплювати Дніпро Канівським водосховищем. Витерти Трахтемирів із пам’яті українців вирішили оригінально. Хоча й село не затопила вода, бо воно було на горі, його відселили. Немає людей - немає й історичної пам’яті. Новітню історію знищення цих заповідних земель продовжив пан Бакай.
›››
Однією з найзначніших подій цього тижня в українській історії був розгром російською владою Кирило-Мефодіївське братства у Києві наприкінці березня 1847 року.
›››
Упродовж майже дев’яти років — від 22 травня 1997 р. — радіослухачі Національної радіокомпанії України мають можливість систематично слухати авторську радіопрограму Анатолія Погрібного «Якби ми вчились так, як треба…», спілкуватися з ним. Викладачі кафедри радіомовлення і телебачення Львівського національного університету імени Івана Франка активно використовують радіобесіди Анатолія Погрібного у навчальному процесі. Студенти аналізують авторські програми, пишуть рецензії, курсові роботи.
›››
Чи достатньою мірою ми знаємо Росію? Чи знаємо, як росіянин оцінює і сам себе, і все, і всіх, що довкола нього? Яким поглядом і яким аршином він змірює своїх сусідів, зокрема українців? Що думають і кажуть про нас росіяни: за джерелами давніми і сьогочасними.
›››
29 січня Дмитро Павличко знову попередив українців про загрозу того, що російська мова може набути статусу другої офіційної. Хоча в українських ЗМІ цілком обґрунтована стурбованість бідністю і корупцією відсуває мовне питання на другий план, а іноземні неоліберальні коментатори іґнорують культурні проблеми, вважаючи їх за недоречні, не слід залишати поза увагою економічного та політичного аспектів мовних питань, оскільки публічне використання мови пов’язане з політичними науковими і інтелектуальними орієнтаціями.
›››