Стаття має майже 9 років віку, дещо змінилося за цей час. Але, чи на краще? "Патріотизм — це любов до своєї Вітчизни. Така найкоротша формула поняття, яке є найважливішим складником будь-якої ідеології. ...патріотизм ділився на патріотизм народних мас і патріотизм експлуататорських класів. Ніби для бідних і багатих існувало дві різні вітчизни. А якщо й одна, то її можна було любити по-бідному і по-багатому."
›››
Підпільність – риса практично всіх організацій національного спрямування, які діяли в Україні за часів радянської влади. Крім діяльності УГВР чи Гельсінської Групи, звичайний українець навряд чи пригадає ще якісь організації, котрі боролися за права людини проти комуністичного режиму. А пам’ятати їх таки варто. Тим паче, що згадати є про що.
›››
Незнаною сторінкою історії залишається переселення в 1947 році 12 тисяч українців iз Чехословаччини на терени Волинської та Рівненської областей. Ще менше відомо про те, що від 60-х років велика частина оптантів — а власне під такою назвою ці 12 тисяч увійшли до історії — поверталися на свою малу батьківщину.
›››
Питання чорноморського флоту РФ у Севастополі, прав на маяки та інші об'єкти у прибережній зоні Криму а також демаркації кордонів, сьогодні не обговорює тільки лінивий. У газовому зв'язку і без. Ми пропонуємо повернутися до подій 7,5-річної давнини та згадати перебіг Російсько-Українських перемовин та суть домовленостей того часу. Думайте, читайте...
›››
"Достатньо відомо, що кожна революція до сих пір викликала після себе реакцію або навіть контрреволюцію, котра, правда, ніколи не відкидала націю цілковито назад, до вихідного пункту, але завжди віднімала у народа левову частку його завоювань. Під драматичними дуелями "корифеїв" на відкритій політичній сцені ставалися зсуви у відносинах поміж класами та, що не менш важливо, глибокі зміни у психології вчора ще революційних мас." Стаття, яку ми пропонуємо, була написана істориком О.Білецьким майже чотири роки назад. Як пояснити її актуальність сьогодні?
›››
Повстання політичних в’язнів Кенгіру, одного з островів Архіпелагу ГУЛАГ. Історія боротьби українців за свободу немислима без цієї події. Як це було 50 років тому читайте тут в статті Вахтанга Кіпіані.
›››
У двадцятих числах грудня 1253 року у галицькому місті Дорогочині був коронований Данило Галицький. Це значно підвищило статус тодішньої української держави в очах європейської спільноти. Чи пам’ятають сьогодні українці ім’я свого першого короля?
›››
Є у річному колі особливий час – низка веселих зимових свят. Ми радо святкуємо, не вдаючись до теологічних тонкощів, Різдво католицьке і православне, новий і старий Новий рік, Водохрещу. А розпочинається цей святковий калейдоскоп днем Святого Миколая.
›››
13 грудня 1893 року народився український письменник Микола Хвильовий. Він був за етнічним походженням росіянином, однак найбільше уславився своїм закликом “Геть від Москви!”. Хвильовий щиро вірив у прийдешню “загірну комуну”, а комуністична влада переслідувала його як українського націоналіста.
›››
Зараз нам постійно підсовується тупувато-дегенеративна ідея про те, що Патріотизм і Націоналізм - далеко не одне і теж, або, навіть, що це - ворожі один-одному поняття. Згадаймо такий «інтелектуальний» клич: «Молодь проти націоналізму, молодь за патріотизм». Така масована пропаганда втовкмачує в голови: Патріотизм - це територіальне уподобання; Націоналізм - кровно-культурне. Вірити в таке можуть тільки не дуже розумні та далекоглядні люди. Ми не відносимо Вас до таких, а тому давайте разом поглянемо на правдивість, або хоча б логічність таких тверджень.
›››