80 років тому почався Голодомор. Геноцид українського народу, який знищив майже 4 мільйонів українців, страшенно підірвав народжуваність, (більше 6 мільйонів ненароджених дітей) та був однією з першопричин того становища, в якому ми є зараз. І навіть полеміка з приводу мовної політики є його наслідком. Чому? І чому саме в цей день розпочався Голодомор?
›››
Наш гість – Юрій Логвин, український письменник і художник-графік. Народився 5 лютого 1939 року в місті Кременчуці на Полтавщині. Закінчив Київський художній інститут та Вищі літературні курси при Літінституті імені О.М.Горького. Автор двох десятків книжок, розрахованих, у першу чергу, на широку дитячу та юнацьку аудиторію. Автор серії поштових марок. Лауреат премії імені Лесі Українки 2012 року за “Кращий твір для дітей та юнацтва” - роман “Таємна перлина”.
›››
Дуже прикро, що публічна дискусія, збурена шулерською появою мовного закону КК, відбувається зумисне фальшиво і ще більше затуманює мізки простого громадянина. Після цього зазвичай невірний виклад мовної політики держави і самого призначення мови стане ще не зрозумілішим для загалу. Забалакуючи мовне питання народ задурюють, методично перетворюючи в натовп-охлос. Цього й домагаються політтехнологи, які спеціалізуються на здобутті влади для тих, кому вона потрібна лише для збагачення. Про мир, злагоду між людьми і життя в спокої та достатку не йдеться...
›››
На Рівненщині 26-30 липня на території санаторію «Хрінники» Демидівського району відбудеться Всеукраїнський екологічний молодіжний фестиваль «Аквасфера» – унікальний соціальний проект, аналогів якому в Україні немає. Учасниками фестивалю стануть представники Сумської ліги «Фан-зона КВН», волонтери зі Львівщини, артисти різних творчих проектів з Рівненщини та Волині. Спеціальним гостем буде Кузьма Скрябін.
›››
Наш гість – неординарний й талановитий Петро Миронов: актор Київського академічного театру на Лівому березі Дніпра, заслужений артист Рос ії, поет, драматург. В Україні його постать унікальна тим, що він єдиний має у доробку двадцять поетичних програм й десять моно вистав (окрім звичних спектаклів), отже, його пам’ять воістину феноменальна.Петра Миронова ми могли побачити у багатьох художніх фільмах, серед яких такі яскраві як «Російський трикутник», «Співбесідник», «Загін», «Всі мають померти», «Під дахами великого міста».
›››
Не буду зайво критикувати недавно прийнятий з явними порушеннями регламенту закон «Про державну мовну політику» Ківалова-Колєсніченка. Критичних статей опубліковано більш, ніж достатньо, і всі сходяться на думці - це закон про право ігнорувати державну мову. До виникнення цієї ситуації з мовою вільно або невільно причетні майже всі політики впродовж періоду незалежності України і чимало з нас. Очікували із острахом отрока, що розбирає гранату і не вірили в можливість такого вибухового цинізму. Інакше як пояснити відсутність значного числа нардепів-опозиціонерів в день голосування закону КК?
›››
Наша гостя – народна артистка України, прима Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Людмила Смородіна грала провідні ролі у п’єсах драматургів-колосів. І за тим ще чималий оберемок театральних персонажів і десятки ролей в кіно і телесеріалах. В житті вродлива, життєрадісна, тендітна, інтелігентна, романтична, на сцені Людмила Смородіна ще більш «різнокольорова», розкладається, немов райдуга, на колоритне розмаїття образів, виявляючи сильну натуру-особистість, котрій доводиться боротися з життєвими труднощами.
›››
Десятий Міжнародний фестиваль АртПоле відбудеться 12–16 липня у Дністровському каньйоні (с. Уніж, Городенківський район, Івано-Франківська обл.). у ньому візьмуть участь митці з десяти країн: України, Великої Британії, Польщі, Білорусі, Чехії, Індії, Литви, Німеччини, Угорщини та Фінляндії.
›››
Можна не сумніватись - якось недоречно напередодні парламентських виборів говорити про нову конституцію і вигідний для українського суспільства державний лад. Опозиція готова тричі ігнорувати президентську Конституційну асамблею, вважаючи себе зайвою у цій провладній структурі. Ну то й що? Вибори завершаться і в один момент ми зненацька опинимося перед такою ж проблемою, якою став мовний проект Ківалова-Колєсніченка.
›››
Чудових режисерів в Україні можна порахувати, певно, на пальцях однієї руки, і серед них – заслужений діяч мистецтв Юрій Кочевенко. Він поставив чимало вистав у провідних театрах СНД, України, Києваа. Цікаво, що Юрій Кочевенко має фундаментальну акторсько-режисерську освіту. Плюс Вищі режисерські курси (Москва). У його творчій скарбниці видатні театри й п’єси. Гучний успіх. Жодного провалу. Нині Юрій Кочевенко викладає у Київському міжнародному університеті, знімається в кіно. Та передусім режисує, вирізняючись суто незалежним мисленням: сам вибирає п’єси, акторів й методу, яка у нього щоразу ексклюзивна.
›››