Сам я ще не є батьком, але образ дитини, поданий нині в маскульті, мене лякає. З таким успіхом можна всі інстинкти притлумити… Не знаю, чи нині ще жива реклама одного з ТЦ Києва, де дівчинка корчить таку фізіономію, що могла б стати маніфестом сучасного бачення дитини.
›››
Наш гість — Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист і лірник, керівник ансамблю «Хореа Козацька», заслужений артист України. Він вражає своєю універсальністю і унікальним репертуаром: неперевершено виконує твори середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, часів української революції 1918—1922 років, знані та маловідомі народні пісні, авторські стилізації, реконструює традиційний кобзарсько-лірницький репертуар.
›››
Але що треба для тверезості? Пройти шлях емоційних поневірянь? Зрозуміти необхідність цього життя, прийняти світ? Змиритися з існуванням? Усвідомити себе частиною всього? Все вкупі? Важко сказати. Важко знайти методу. Бо тверезість бачить одну просту істину – нема однієї відповіді на всіх. Життя існує за законом розмаїття. Мабуть, найбільш точною порадою буде – просто користуватися розумом.
›››
Не встигли відлунати пристрасті за Андріївським узвозом, як під загрозою абсолютної комерціалізації опинилася Контрактова площа, і розташований на ній Гостиний двір. Однак на думку громади, треба простір цей наповнити не ТЦ і підземними паркінгами, а культурними установами. Незважаючи на намагання забудовника замурувати внутрішнє подвір'я, акція триває, Гостиний двір досі окупований громадою, і там проводять різноманітні культурні заходи: лекції, виставки, перформанси, концерти.
›››
Все починається з голови. Ось просте і самозрозуміле твердження, що нам необхідно нарешті зрозуміти. Воно стосується всього людського, в тому числі й такої всім обридлої теми, як здоров'я.
›››
Є особлива привабливість покинутих будівель – житлових і технічних споруд, що вийшли з ужитку. Старі цехи, склади, будинки, залізничні станції і депо, естакади мостових кранів, підвали, горища. Дігери облюбували собі підземелля, індустріальщики зайнялися техногенними просторами. Будь-яка загадкова діра приваблює людей. Раніше в такі місця селили демонів, привидів або чудовиськ, потім, у набагато більш секулярну епоху, залишилося тільки відлуння тих первісних страхів, змішаних з допитливістю.
›››
92 роки тому, у ніч з 21 на 22 квітня 1920 року було підписано польсько-українське порозуміння, яке згодом дістало назву Варшавської угоди. Поняття «Варшавська угода», як правило, асоціюється з Варшавським договором 1955-го, який об’єднав прокомуністичні країни у Холодній війні проти Заходу, а не «Пактом Пілсудського-Петлюри» 1920–го року. Цій угоді судилося змінити розподіл сил у Східній Європі, змінити карту Східної Європи, але… все пішло не по плану.
›››
Наш гість – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергій Якутович. Учасник безлічі художніх виставок та лауреат багатьох вітчизняних та міжнародних конкурсів графіки. Автор понад ста книжкових ілюстративних циклів – від Вільяма Шекспіра до Ліни Костенко. Як художник-постановник активно працює в кінематографі і театрі. Лауреат премії Російської кіноакадемії «Золотий орел». Твори митця зберігаються у художніх музеях України та багатьох країнах світу. Торік художник проілюстрував збірку Ліни Костенко «Річка Геракліта», ювілейний альбом Богдана Ступки, драму Лесі Українки «Руфін і Прісцілла» та отримав у Римі премію імені Гоголя. Виставка «Гоголь народився…» Якутовича стала знаковою подією у Франції (у штаб-квартирі ЮНЕСКО), Москві, Києві, Львові та інших міста України.
›››
Йде двадцять перший рік Незалежності, люди потроху вчаться ходити на власних двох. 40 років Мойша водив свій народ пустелею, аби виросло покоління вільних людей. Мабуть, така доля всіх постколоніальних народів, і Україна вже виконала свою норму на половину. Принаймні, все дуже струменять джерельця громадської активності, громадської самооборони.
›››
Наш гість – народна художниця України Лариса Хіміч. Напрочуд талановита, самобутня і освічена, вона бачить-відчуває земний людський світ очима Космосу, наповненого ангельськими сутностями.
›››