Сьогодні ми зустрічаємося з головою Київської організації Національної спілки письменників України, головним редактором літературного журналу «Київ», письменником, перекладачем Віктором Барановим. Привід – вихід його нового роману «Заплава». Твір за стилем і змістом вельми жорсткий і безкомпромісний, такий, що відповідає нинішньому світоглядові автора.
›››
Українці люблять жаліти себе. Це почуття до кісточок в’їлося в історичну ментальність, віддає в груди сумними народними піснями і закінчується приватними сповідями-жалями один перед одним. Після всіх вилитих жалів українці зазвичай зітхають скрушно і промовляють сакраментальне: «Аби не гірше!» Після цього стає не краще, зате загальний тягар жалів стає трохи легшим і українець поволі звикає до нього, як коняка до ярма.
›››
Значний дефіцит справедливості та рівності в суспільстві колись «окончательно и бесповоротно победившего социализма» найприроднішим способом вписується в довгий ряд невдач, що незмінно переслідують борців за соціальну справедливість. Їх фатальна неминучість створює прецедент існування правила без виключення.
›››
Це ж треба бути вченим юристом, щоб додуматись до законодавчого переслідування громадян за екстремізм! Так можна оголосити поза законом будь-який, відмінний від написаної норми, стан звичайної людини. Головне – в перших статтях туманно описати предмет переслідування.
›››
...завжди легше закрити і заборонити, аніж навчити цінувати. Закрите і увішане заборонами суспільство діє, але не живе, воно продуктивне, але не надійне. Бо заборона нічого всередині не народжує, лише роздмухує почуття страху і підлого такого хробачка прагнення забороненого.
›››
Світлана Мирвода має чудове прізвище і світлу натуру, спрямовану на добро. Поле її діяльності досить широке: володарка Гран-Прі Міжнародного фестивалю «Світ музики» в Італії, лауреат численних Всеукраїнських фестивалів і конкурсів, заслужена артистка України Світлана Мирвода – солістка-бандуристка Академічного оркестру народної та популярної музики Національного радіо, старший викладач Університету «Україна».
›››
Перших два десятиліття нашого незалежного, самостійного існування минули без належних планів. Настав найвищий час діяти. Архиєпископ Любомир (Гузар)
›››
Останнім часом набула розголосу проблема слогану «Спасибо жителям Донбасса за …» і далі або пряма репліка про президента, або евфемізми, пов’язані з цікавими випадками його професійної діяльності. І останній виток був позначений атакою силових структур на підприємців “ProstoPrint”: на їх приміщення та майно під час акції на Майдані Незалежності. Щодо цього коротко хочеться зазначити декілька речей.
›››
...Історики знають, що масові переслідування починаються з переслідування одиниць. Імовірно, що й зараз ми вступаємо в час, де жертвою може стати кожен. Тому дозвольте поділитися простими порадами, як поводитися за таких умов. Одні з цих порад я вичитав із книжок, другі вивів із власного досвіду, а ще інші почув від людей, мудріших за мене.
›››
Мистецтво – то далеко не тільки художня діяльність. Не тільки музика. Всі ремесла варті цього звання у своєму розвиткові. Коли рука людини «набивається», око «загострюється», рух стає тонким і точним – виникає краса, божественне протікання життя, яке дає світу плід – витвір, врожай, страву, музичний інструмент тощо. І найкраще для майстра – то бачити, як його праця діє, як його витворами з удячністю користуються, як виплекані ним тварини граються на сонечку.
›››