Говорити про політику в Україні не можливо, щоб не заторкнути тему політико-урядового естаблішменту України від сільської ради до уряду і парламенту. Слова Митрополита Андрея Шептицького взяті з відомої статті «Як будувати рідну хату» подають образ відомої сучасникам ситуації, характерною рисою якої є залежність вирішення суспільних проблем від Божого благословення і християнських цінностей. Якими надсучасними і актуальними є слова Митрополита, написані майже сімдесят років тому.
›››
Анатолій Крим – це вже не півострів, а цілий материк, населений цікавими колоритними людьми: порядними й негідниками, диваками й прагматиками, безсрібниками і крутіями, патріотами і безбатченками. Вони повнокровно діють в його п’єсах, кінофільмах, оповіданнях й романах, виявляючи весь спектр почуттів і «вибриків» розуму. Цей народ на сторінках – з досвіду письменника, котрий понюхав життя в усіх його проявах. Біографія сприяла.
›››
Коли політика заходить в глухий кут і ні в кого немає бажання віддати себе в жертву суспільству заради встановлення нового, справедливого порядку, починають балакати про революцію. Це слово зробили популярним авантюрні автори більшовицького перевороту і відтоді його застосовують у відповідних ситуаціях, не роздумуючи над сенсом.
›››
Політика завжди там, де відбуваються зіткнення людських інтересів, котрі безсильна розрішити будь-яка природнича наука, бо навіть найбільш фундаментальна з них вивчає не більше, ніж зіткнення матеріальних об’єктів. З’ясувати можливість прийнятного рішення численних протиріч у людському суспільстві повинна була б така суспільна наука, як політична економія, однак введення в псевдонауковий оберт Короткого курсу пролетарської політекономії надовго призупинило її власний розвиток.
›››
Біографія нашого гостя Данила Дірова – художника, філософа, мандрівника, народного дипломата – напрочуд феєрична. Його родовід – суцільний інтернаціонал, в якому найбільше, певно, німецької та польської крові (до речі, знаменитий піаніст, композитор і політик Ігнацій Падеревський – прямий предок), та пан Данило вважає себе українцем, притому що сім’я науковців (мати – доктор філософії, а батько – доктор технічних наук) за період зростання Данила 16 разів переїжджали з місця на місце, скажімо, з Рахова до Алтаю… з Вінниці до Санкт-Петербургу… з Москви до Києва…
›››
Розглядати процес соціального відродження треба як мінімум з двох боків – перший: поле дій, проявлень певного роду мислення - і другий: розвиток самого мислення, тобто свідомості.
›››
До двадцятиріччя нашої незалежності в кожного з нас знайдеться своя неповторна візія українського шляху з численними тернами і вибоїнами, з болем людського серця, з жалем і тривогою в очікуванні ще чогось…
›››
Акт незалежності України 24 серпня 1991 р. належить до найважливіших здобутків в історії українського народу, бо він дав йому нагоду бутим господарем на своїй землі та самостійно вирішувати свою долю.
›››
І все-таки парад потрібен. Державне свято, 20-ліття Незалежності, як же без параду? Це ж фактично перша така урочиста дата — повноліття молодої держави. Люди повинні побачити її честь і славу, її оборонну міць, її провідників і достойників, відчути ритм карбованих кроків у самому серці столиці. Досі ж так і було, а на ювілей не буде?!
›››
Цими днями українці відзначають 20-ту річницю незалежності своєї держави. За два десятки років виросло нове покоління, яке не знає впливу комуністичного режиму, відбулося чимало подій, що змінили, іноді навіть докорінно, життя в Україні. Чи зуміли українці оцінити здобуту на початку 90-х і омріяну, часто вистраждану попередниками незалежність; яким є релігійно-духовне, церковне, суспільне обличчя сучасної, молодої України; чим живе в ній і як розвивається, зокрема, Українська Греко-Католицька Церква? Про це — сьогоднішня розмова з людиною, яку, згідно з соціологічними опитуваннями, визнають для себе беззаперечним моральним авторитетом українці різних соціальних прошарків і культурних традицій, різних конфесій і віросповідань, — Предстоятелем УГКЦ в 2001-2010 роках Патріархом ЛЮБОМИРОМ (Гузаром).
›››