Ця фраза, наведена одеситом Станіславом Змієвським в тижневику “Слово просвіти” на згадку про випадок із журналістської практики часів Радянького Союзу, коли на прохання журналіста розповісти щось українською мовю, колгоспниця із українського села, затуркана компартійними політінформаторами, відповіла «а менє по-руськи какось здобнєй», примушує сьогодні замислитися про майбутнє незалежності України. В часи, про які згадує С.Змієвський, ця фраза викликала дружній регіт в редакції. Сьогодні вже не до сміху, бо і на 20-тому році незалежності ми маємо проблему так званих російськомовних етнічних українців.
›››
Київ мистецький нині не можна уявити без надзвичайно талановитого гострохарактерного актора Молодого театру Олексія Вертинського. Він одразу запам'ятовується у будь-якій виставі. Вертинський — це феєрверк бурхливого темпераменту, музичної та пластичної обдарованості, філігранної техніки. Його творчість відзначається пошуком правди і нових театральних форм вираження, багатогранною синтетичною формою відображення матеріалу, любов'ю до характерної деталізації образу, вмінням вибудувати перспективу ролі, наповнити її оригінальними барвами.
›››
Слово «автохтон» давно відоме і його тлумачення можна знайти в багатьох енциклопедіях і стародавніх текстах Риму. Для нас корисно хоча б зрозуміти це слово і усвідомити хто має право належати до цього гонорового товариства. Не варто відкладати це на потім, адже в Україні надто багато політиків, ладних заборонити це слово до вживання.
›››
Сергій Грабар – це людина в трьох особах. Меломани його знають як організатора Міжнародного джазового фестивалю «Єдність», любителі літератури – як письменника, будівельники – як директора Української будівельної асоціації. Сам він вважає головною справою життя – літературну діяльність. 18-19 березня десятий рік поспіль відбувається джазовий фестиваль «Єдність», організатором якого є Сергій Грабар.
›››
Переважно шукають ворогів світового прогресу серед активних громадян. На перший погляд це ніби якась кібер-гра типу шукання всіляких антисемітів, диких екстремістів, печерних ксенофобів і навіть націоналістів. Звісно, всього цього в Україні немає, інакше не було б так багато неляканих шукачів. Проте є деякі нардепи, які навіть в стані абсолютної недоторканності почуваються незатишно серед рідного українського народу. Їм здається, що в Україні невпинно зростає екстремізм, нетолерантність і ще щось таке, чого ще не знає світ.
›››
Трохи раніше на Порталі українця з’явилася публікація доктора юридичних наук, професора Олександра Миколайовича Костенка «Як нам вийти на шлях соціального прогресу? Про роль суспільних наук у модернізації України». Сьогодні ми публікуємо матеріал, де пан Олександр розповів, чому він дійшов саме таких висновків про причини сучасного стану нашого суспільного життя та шляхи його покращення, чому корупцію неможливо подолати законодавчим чи навіть карним шляхом, чому краще заробляти гроші чесним шляхом і неможна вимагати низької ціни на газ. Все це стосується соціальної культури громадян, все це крутиться навколо головної відповіді на питання «що і як нам треба змінити, щоби жити стало краще».
›››
Великий піст — найважливіший і найдавніший з усіх багатоденних постів. Це своєрідна підготовка до найбільшого християнського свята — Святої Пасхи (Великодня). Протягом сорока днів, що відводяться для цього, люди мають відмовитись не лише від їжі тваринного походження, а й від усіх спокус, розваг та веселощів. Ісус Христос був розп’ятий на хресті за наші з вами гріхи і воскрес задля нашого спасіння. Саме тому день Його Воскресіння вважається чи не найважливішим днем у всій історії людства, до зустрічі якого люди мають готуватись з хвилюючими перед-чуттями та молитвою в серці.
›››
"Поки живе наше Слово, поки поезія ще чогось варта в цьому світі – ми творитимемо Українське Святе Письмо, утверджуватимемо українську культурну традицію, бо тільки прозорі засади етнопедагогіки спроможні створити основу для народження нового громадянина – вільного у своїй відповідальності за світ, чесного перед Матір’ю Божою, перед Батьківщиною. Піддаватися не можна… Правда на те Правдою й назвалася, що з Кривдою їй не по дорозі. Україна і рабство – поняття несумісні. Ось чому з рідним Словом у серці українець завжди на коні." Наш гість – Віктор Грабовський, поет, перекладач, літературознавець, критик, журналіст, прозаїк.
›››