Протягом сотeнь років вершинні постаті нашої культури їхали в Москву, а згодом подавалися світові як московські досягнення, як російські зірки. Міністерство культури України упродовж довгих років перебувало далеко від радянської столиці в такому собі статусі провінціалки. Після здобуття незалежності, на жаль, так нічого й не змінилося. Питання ключове — чи залишиться і далі Міністерство культури в радянській системі роботи?
›››
Чи повинні ми говорити те, що думаємо, і думати те, що говоримо? У Джерома К. Джерома є сатиричне оповідання під однойменною назвою. На початку ХХ століття англійський письменник із жалем визнавав, що суспільство наскрізь брехливе, а люди тільки те й роблять, що прикидаються. Що змінилося за сто років? За великим рахунком, нічого.
›››
Питання «До якої школи віддати дитину?» хоча б раз у житті поставало перед кожною родиною. А коли батьки готові платити за спектр послуг ширший, ніж надають звичайні загальноосвітні навчальні заклади, то це подвійний головний біль. Адже визначити, наскільки якісні ці послуги, сьогодні проблема з проблем.
›››
Опубліковано: Андрій | 12.07.2005, 11:33 Розділ: Наука, Освіта
Український варіант посткомуністичних “реформ” відрізнявся від утіленого в країнах, які торік стали членами ЄУ. Можливо, виникнення кланово-олігархічної системи в нас має якесь психологічне підґрунтя, і жадоба “великих грошей”, “прихватизація” будь-яким способом, навіть кримінальним, потяг до карикатурної розкоші на тлі разючих злиднів для совєцьких “кадрів” стали психологічною компенсацією втрати “вєлікай і маґучей”, а для люмпенів, які вирвалися на волю, – втіленням їхнього розуміння “вольності”.
›››
Фестиваль, який є втіленням ініціативи лідера рок-групи "Воплі Відоплясова" Олега Скрипки, другий рік поспіль запрошує Вас до спілкування з традиційною культурою України та інших країн світу у її автентичних, фольклорних та модерних проявах. Про особливості фестивалю, його організаторів та учасників читайте далі у цій публікації. Наш фотозвіт про три дні фестивалю (понад 150 світлин)
›››
319 депутатів підтримали новий закон про вибори народних депутатів. Одночасно закон прийнятий і в цілому. Не голосувала лише фракція комуністів, за винятком одного члена, котрий підтримав закон, очевидно, порушивши партійну дисципліну.
›››
Чудом врятовані нетлінні мощі цілителя Пантелеймона зайняли своє місце у одній з буковинських церков. Історія безцінної церковної реліквії сягає 18 століття, коли землі буковинського села Вікно, що на Заставнівщині належали австрійському барону Вільбургу.
›››
Те, що 41-літній Олег Скрипка вперше став батьком, з'ясувалося зовсім випадково, повідомляє ІА "Гаряча Лінія". Єдине, що вдалося довідатися: хлопчик народився 12 червня, у неділю. Ім'я Скрипці-молодшому поки не придумали. Новоспечені батьки вагаються між іменами Адам, Устин і Роман...
›››
Незрозумілі комерційні розборки відбуваються цими днями на території взуттєвої фабрики №1 «Київ». Пристрастей додає участь спецпідрозділів МВС, які позавчора влаштували на підприємстві справжнє «маски-шоу». Після подібних спецоперацій навколо деяких обленерго таким різновидом врегулювання господарських спорів нібито і не здивуєш, але...
›››