Пропонована до вашої уваги стаття не лише “свідчення епохи”, унікальний за своєю вартістю мазок міста якого вже немає, це ще й спогад людини яка народилася у моєму рідному місті, тепер мешкає в Німеччині, країні з вояками котрої вона воювала, країні, яка взяла на себе відповідальність за найбільший злочин проти нації до якої належить ця людина. Зі слів якої, ми можемо переконатися, наскільки потужні і стійкі зв`язки переплітають людину із долею близьких. В облаштуванні власного життєвого простору, формуючи наочну систему координат, вертикаль соціяльного визнання, на якому залежить авторові. Відчути, як ця людина, з тремтінням та водночас з повною ясністю, ставиться до своїх спогадів, якими вона вирішила поділитися із читачем. В свічаді душі.
›››
Звичайно, аналізуючи нову забудову користуються неґативними судженнями на позір “зруйнований масштаб”, “не врахована силюета”, але це не так. Адже не катеґорично порушується масштаб старого міста, а якимсь особливим чином. Та й яким чином наші зодчі зводили б нові будинки без усякого почуття масштабу, хіба могло б тоді так статися, що в різних містах, ніяк із собою не пов`язаних, вони вступаючи в змову, порушують масштаб якось зовсім подібно, немов користаються єдиним коефіцієнтом порушення масштабу?
›››
На шостому Міжнародному конгресі україністів у Донецьку була розкритикована урядова політика у сфері культури і мови. Сьогодні маємо можливість почути і протилежну сторону - віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань України Миколу Томенка.
›››
Навряд чи хто-небудь рахував, як часто ми фотографуємося. Фотоапарати, фотографи, фотокартки супроводжують людину все життя. Без цього винаходу француза Луї Дагера неможливо уявити собі ні науку, ні техніку, ні наше дозвілля. А от про мистецтво фотографії як про засіб покращання настрою розповідає психолог.
›››
Україна певний час встигла побути королівством у Середньовіччі. Чи мала Україна шанс ствердитися на мапі середньовічної Європи як одна з “нормальних”, так би мовити, тодішніх монархій, тобто королівств? Розмова в студії радіо “Свобода”.
›››
Відбулося підписання угоди про співробітництво між «Партією регіонів» і партією «Єдина Росія», яку вважають «партією Путіна». Чи допоможе підтримка «Єдиноросів» українській опозиції на парламентських виборах 2006 року? Опитування політичних експертів.
›››
Літо - найкращий час насолодитися музикою і "дикими танцями" на фестивалях і концертах, у тому числі просто неба. Після сольного концерту у залі Івано-Франківськогодрамтеатру (Україна) вже 3 липня Руслана візьме участь у фестивалі в Туреччині. 9 липня Руслану чекатимуть на українському фестивалі "На хвилях Світязя" (Луцьк, Україна), а наступного дня зірка "диких танців" виступить на концерті просто неба у Запоріжжі (Україна). Доречі, нещодавно виконавиця побувала в Німеччині, де спробувала себе у ролі...
›››
У суботу, 2 липня, о 16:00 у столиці України розпочалося безстрокове пікетування проти зведення міською владою будинку на місці, де нині розташовані залишки Десятинної церкви. На ці дії відреагували працівники міліції
›››
Фестиваль "Тарас Бульба" - культурно-мистецькій проект, спрямований на розвиток та популяризацію вітчизняної молодіжної культури та естетики. Фестиваль сприяє піднесенню української національної ідеї серед молодих творчих сил, зростанню професійного рівня українських виконавців, продюсуванню та допомозі оперованій молоді, пропаганді вітчизнвних виробників та товарів. 22 червня закінчився відбірковий тур у Львові.
›››
Етно-фестиваль "Країна Мрій", який відбудеться 8-10 липня на Співочому полі Києва, насамперед має на меті якнайбільше вияскравлювати всі барви Українського самобутнього звичаю, а тому робитиме особливий наголос саме на автентичному мистецтві. Затійники забави збираються представити на підмостках більше десяти первородних колективів: минулого року таких вдалося привезти лише два – Троян (Рівненщина) та Космацька Капела (Карпати). Водночас організатори зауважують, що рік від року...
›››