Продається мова. Українська. Державна. Недорого... Як часто вони повторюють: «так історічєскі сложілось». Склалося, справді, історично. Але чи хіба само по собі?
›››
Серед найзначніших подій цього тижня в українській історії варто згадати здійснення Павлом Скоропадським державного перевороту у Києві 29 квітня 1918 року.
›››
У середині 1980-х років Радянський Союз вступив у нову фазу свого розвитку. На перший погляд, ця супердержава була міцною і здатною до оновлення – адже щойно її лідером став молодий та енергійний Михайло Горбачов. Насправді ж серйозні проблеми вже поставили СРСР на межу занепаду.
›››
“У зв’язку з аварією на Чорнобильські атомній електростанції складається несприятлива радіаційна обстановка. Виникає необхідність провести тимчасову евакуацію мешканців міста”. Таке повідомлення почули мешканці міста Прип’ять за півтори доби після вибуху.
›››
Життя багатьох українських діячів – це справжні пригодницькі серіали, та ці серіали, на жаль, ще ніхто не екранізував. В тих умовах, які склалися на Україні 1917-го року, Юрко Тютюнник і подібні до нього мусили витримувати, організовуючи українське військо, опір не лишень чужих, а й часто своїх.
›››
Останній тиждень перед Великоднем називається білим або чистим. На цьому тижні віруючі люди дотримуються посту так само суворо, як і на першому тижні Великого посту. Старі люди, колись бувало, сповідуються вдруге. Найважливішим днем цього тижня є четвер, який називається чистим, світлим, великим, страсним або живним. Підготувавши до зустрічі свята душу й тіло, саме час узятися до кулінарних та інших господарчих приготувань. Адже завтра, у Страсну п'ятницю, краще не працювати...
›››
Серед найзначніших подій цього тижня в українській історії варто згадати винесення судового вироку у справі Спілки Визволення України 19 квітня 1930 року. Цим першим показовим судовим процесом проти української інтеліґенції Сталін керував особисто.
›››
«Беріть вербу», — простягує пучечок тонких гілочок із смарагдовими бруньками бабця, яка торгує нехитрими дарами природи біля однієї зі станцій столичного метро. «А що з нею далі робитиму?» — роблю вигляд, ніби я геть «темна», — насправді ж просто цікаво, що скаже звичайна сільська жінка про традиції, які нині здебільшого знаємо з книжок.
›››
Cпробуймо підійти до з’ясування проблематики цілого людства з боку мовознавчого, свідомісного, світоглядного, виходячи із загальновідомої істини (подаємо її в її розвитку), що мова є формою свідомости, що мова — це матеріалізована свідомість, і, нарешті, що мова — це і є власне свідомість, вийшовши таким чином на ще одну істину: не можна бути філософом, не будучи мовознавцем.
›››