Дев'ятнадцять років тому, 6 червня 1992-го, Національну спілку журналістів України було прийнято до Міжнародної федерації «акул пера». Трохи згодом саме ця дата стала офіційним Днем журналіста, котрий відзначається в нашій державі щорічно. Отож найближчого понеділка наш брат матиме формальну нагоду для того, щоб виголосити тост за свободу слова та згрудити підняті келихи...
›››
Черговий навчальний рік добіг кінця. У навчальних закладах країни розпочинається період отримання атестатів та дипломів, які мають стати для молодих людей перепусткою у професійне життя. Проте нерідко, зневірившись у самостійному пошуку роботи, вони через місяць-два звертаються до центрів зайнятості за соціальним захистом держави.
›››
Оцінити ступінь публічності влади, а також дотримання законодавства у сфері прав і свобод щодо місцевого самоврядування і діяльності депутатів місцевих рад спробував Інститут громадянського суспільства і провів моніторинг. Про результати цього дослідження розповідає Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку.
›››
Для побуту кожної людини характерним є дотримання тих чи інших поглядів, моралі, звичаєвості. Життя ж суспільного загалу на рівні регіональному формується під впливом основних, базових цінностей. На превеликий жаль, нині, як в Україні, так і на території пострадянського простору, ми маємо конфлікт інтересів тих інституцій, які покликані формувати і пропагувати цінності для людини. Мова піде про релігію і конфесіоналізм, як чинники суспільного життя.
›››
Після львівських подій на поверхню спливли давно тліючі і дуже гострі процеси. Є ряд ознак, які свідчать про те, що вибудовується політична багатоходівка як з боку сил зовнішнього впливу, так і силами в Україні, які захищають своє право володіння економікою та ресурсами. Може підчас цієї колотнечі в України з’явиться шанс позбутись принизливого міжнародного патронату і нав’язливої «братньої опіки» Москви?
›››
Пропонуємо вашій увазі розмову з Михайлом Шевченком – поетом, публіцистом, громадським діячем, заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом премій: ім. Петра Артеменка, ім. Павла Усенка, ім. Володимира Сосюри, ім. Івана Нечуя-Левицького, ім. Миколи Островського, Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди.
›››
2 1 травня 2011 року у Маріїнському парку ВМГО «Центр субкультурних ініціатив «Урбан Х» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Київської міської державної адміністрації провів акцію «Посміхнись, Європо!» до Дня Європи та за традицією створив ВУЛИЧНУ ГАЛЕРЕЮ ПОСМІШОК!
›››
Мольберт, ручка, перо, чорнильниця, етюдники, штамп-печатка, книги з особистої бібліотеки... Ці та інші речі, що представлені в експозиції, торкала рука великого поета 150 років тому. Сумній річниці відходу у Вічність Тараса Григоровича присвячено виставку «Жива душа поетова святая» у Національному музеї Тараса Шевченка.
›››
26-29 травня у Львові відбудеться найбільший незалежний кінофестиваль України - Wiz-Art 2011. Протягом чотирьох днів у Палаці мистецтв глядачі побачать тільки яскраве кіно: найпомітніші досягнення в короткометражному світі фестивальних новинок, прем’єри як студентських, так і професійних фільмів від визнаних режисерів.
›››
Подібне хіба що зустрінеш у Примор'ї на Далекому Сході, в Уссурійській тайзі. Туди теж доходив льодовик, «пригнавши» на південь бореальні види. Коли він танув, за ним з півдня прийшли південні (субтропічні) рослини (женьшень, китайський лимонник). Вийшло цікаве переплетення видів. Приміром, ялина східна, модрина сибірська як представники тайги обвиті вічнозеленими ліанами — жителями тропіків.
›››